Мережа навчальних закладів в Україні оптимізуватиметься
Напрямки подальшого реформування мережі закладів освіти обговорили учасники селекторної наради, яку 21 липня провів Міністр освіти і науки України Сергій Квіт. Від Чернігівщини участь у нараді взяв перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.
За словами Сергія Квіта, місцева влада повинна працювати над оптимізацією структури та мережі освітніх навчальних закладів всіх рівнів у своїх регіонах. Перш за все, у кожному обласному центрі мають з'явитися університети з високим рівнем якості навчання та матеріально-технічної бази.
А от професійно-технічну освіту передбачається надавати у регіональних багатопрофільних центрах. При таких установах створюватимуться ради «стейкхолдерів» — тих, хто зацікавлений у працевлаштуванні випускників цих навчальних закладів. Відповідно, кожному регіону потрібно визначитись, спеціалісти яких професій мають найбільший попит на місцевому ринку праці.
Також, у країні налічується велика кількість малокомплектних середніх закладів освіти, у яких, на думку Міністра, не можна здобути якісні знання. Це стосується переважно сільських шкіл. Нерідко у таких школах в одному класі навчається всього кілька дітей.
Загалом, до кінця нинішнього року, у зв'яку з проведенням реформ з децентралізації влади та зростанням тенденції до зменшення кількості учнів у школах, в Україні заплановано скорочення декількох тисяч педагогічних працівників. Але місцева влада має забезпечити можливість їх подальшого працевлаштування.
На завершення наради Сергій Квіт дав доручення областям розробити плани з оптимізації кількості освітніх навчальних закладів та надіслати свої пропозиції до Міністерства.
Останні новини Чернігівщини
Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40
Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.
За підтримки Словаччини у Ладані відремонтують укриття у двох садочках 14:35
У селищі Ладан стартує реалізація проєкту «Простори турботи: безпечні та комфортні укриття для садочків “Червона Шапочка” та “Барвінок”».
На 36% більше звернень і на 73% більше працевлаштованих: як змінюється підтримка ветеранів у службі зайнятості 14:34
Повернення ветеранів та ветеранок до цивільного життя – важливий напрям роботи Державної служби зайнятості.
Турбота про психічне здоров’я: з чого почати 12:17
Віднедавна в Україні формується добра традиція ставити собі цілі та робити плани на рік. От тільки в умовах війни для багатьох українців навіть слово «плани» може звучати як ще один виклик.
Інклюзивний підхід у службі зайнятості – це не про тренди, це про можливості для всіх 12:15
У минулому році на Чернігівщині кількість отримувачів послуг Державної служби зайнятості серед людей з інвалідністю зросла на 5,5% порівняно з 2024 роком.