Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 31 травня, 17:33:02

Розпочалась вступна кампанія

11.07.2015   10:40Агенцiя

10 липня розпочали офіційно приймати документи у вищих навчальних закладах. Абітурієнти зможуть водночас подати 15 заяв до 5 вишів на 3 спеціальності у кожному. Можна подавати копії документів як в електронній, так і в паперовій формі. При цьому у заявах необхідно визначити пріоритети кожної із спеціальностей балом від 1 до 15.

Для майбутніх студентів змінились правила вступу на бюджетне навчання. Їх будуть приймати в одну хвилю, а не у три. Також серед нововведень — рейтинговий список абітурієнтів буде складати Єдина державна електронна база з питань освіти, а не виші.

Визначити свої шанси абітурієнт зможе, підрахувавши бали з ЗНО. Цього року їх не тільки потрібно буде скласти, а й помножити на відповідний коефіцієнт, який є різним у кожному виші, на різних факультетах.

Таким чином, вищий навчальний заклад самостійно встановлює коефіцієнт для кожного предмету окремо. Наприклад, на хімічному факультеті вищий навчальний заклад визначає коефіцієнт для хімії 0,5, а для української мови на цьому ж факультеті – 0,2, адже цей предмет не є профілюючим.

При цьому вираховувати бали можна лише за результатами цьогорічного сертифіката з ЗНО. Дійсними є лише сертифікати 2015 року. Проте, вступати без цього сертифікату щороку могли люди з обмеженими фізичними можливостями. Цьогоріч до цього списку додали осіб, звільнених з військової служби у рік вступу до вишів.Тож, демобілізовані та учасники АТО можуть вступати до вищих навчальних закладів без результатів ЗНО, а лише за вступними іспитами у виші. Абітурієнти, в яких хтось із батьків загинув на Сході, вступатимуть поза конкурсом.

Триватиме вступна кампанія 2015 до 2-го серпня. А до 5-го зараховані студенти мають принести до обраного вишу оригінали своїх документів.

Останні новини Чернігівщини

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності 17:12

Пандемія, карантин, світова економічна криза ввігнали багатьох у стан стресу, який вплинув на якість роботи, креативність чи критичне мислення.

Сезонні солодощі. 7 простих і смачних десертів з полуниці 17:01

Полуниця - одна з найулюбленіших в нашій країні ягід і, зрозуміло, вона добра сама по собі. Але чому б не урізноманітнити своє меню і не приготувати з неї абсолютно нові страви? Особливо з огляду на те, що з нашими рецептами зробити це зовсім не складно.

10 цікавих фактів про блондинок

10 цікавих фактів про блондинок 16:57

Хтось вважає білявих красунь легковажними, а хтось - недостатньо кмітливими.

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні 16:49

Піца на кефірі, сметані, батоні: як приготувати піцу на сковороді швидко та смачно

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року 16:27

Тиждень з 1 до 7 червня особливий, приносить багато важливих подій. Повний місяць очікується 5 червня о 22.25 за київським часом. Це напівтіньове місячне затемнення у Стрільці, яке відкриває довгий коридор затемнень (до 5 липня).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини