Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 серпня, 04:47:38

До Чернігівського обласного військкомату завітали іноземні військові психологи

08.07.2015   10:44Агенцiя

Поділитися досвідом до Чернігова приїхала делегація міжнародних спеціалістів та фахівців, які займаються психологічним відбором військовослужбовців. Зокрема, це представники Ради Європи із Хорватії, Ізраїлю, Польщі та Pompidou Group (Франція).

Заступник обласного військового комісара по роботі з особовим складом, підполковник Вадим Лільчицький розповів гостям про особливості роботи психологів з призовниками під час проходження ними медичної комісії. Сама методика є дворівневою. І має на меті вивчення морально-психологічного стану кандидатів на військову службу. Адже головне завдання полягає у призові мотивованих та стійких до стресових ситуацій бійців. Під час застосування психологічного тестування в районах, на кожні сто осіб — 4-5 призовників виявляються непридатними до служби. Ще двоє-троє відсіюються під час аналогічної перевірки в обласному віськомматі. У результаті такого відбору фокусуються групи, визначається їх командний склад та напрямок військової підготовки. Також, у разі потреби, проводяться індивідуальні бесіди з мобілізованими.

На основі напрацьованого у Чернігові досвіду, Міноборони України запустило пілотний проект психологічного відбору військовослужбовців ще у п’яти набільших містах країни — Запоріжжі, Львові, Харкові, Одесі, Києві та Дніпропетровську. У разі успіху розробленої у Чернігові психологічної методики, цей досвід має поширитись на інші регіони.

— Наша робота знайшла відгук серед військових спеціаластів. І зараз Міністерство оборони України започаткувало спільний проект з Pompidou Group та Радою Європи, задля вивчення їх досвіду і отримання підтримки у психологічній підготовці військових, — зазначив Вадим Лільчицький.

Голова Української Асоціації Психодрами Віктор Мозговий у своєму виступі розповів про досвід та особливості роботи психологів під час мобілізації, навчання в учбових центрах, супроводу солдат в АТО, реадаптацію демобілізованих та ресоціалізацію військових інвалідів.

Іноземні гості поділилися досвідом роботи у своїх країнах, виклали своє бачення української специфіки психологічної підримки солдат та відповіли на запитання представників ЗМІ.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 4 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 4 нових випадки COVID-19 17:56

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 серпня в області зафіксовано 4 нових випадки COVID-19. Всі захворілі з Чернігова.

У громаді започатковано щорічний спортивно-масовий фестиваль «Богатир – FEST» ім. Терентія Кореня

У громаді започатковано щорічний спортивно-масовий фестиваль «Богатир – FEST» ім. Терентія Кореня 13:42

Депутати Менської міської ради проголосували за внесення змін до Програми культурно-мистецьких заходів на 2020– 2022 роки та включили до заходів фестиваль імені відомого у світі силача Терентія Кореня.

Укрзалізниця оприлюднила перелік поїздів, які запізнюються через негоду в Західній Україні

Укрзалізниця оприлюднила перелік поїздів, які запізнюються через негоду в Західній Україні 13:31

В Україні досі запізнюються низка потягів через несприятливі погодні умови. Затримка складає від 40 хвилин до понад 2 годин.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1 479 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1 479 осіб 13:23

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 2 серпня в області щеплено першою та другою дозою 154 263 людини.

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області на 1 липня 2021 року - заборгованість 11 млн гривень

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області на 1 липня 2021 року - заборгованість 11 млн гривень 13:15

На 1 липня 2021 року працівникам підприємств, установ та організацій Чернігівської області вчасно не виплачено 11 млн.грн нарахованої заробітної плати. Це на 32% менше, ніж на початок року.