Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 жовтня, 19:12:54

УВАГА! Оголошується конкурс на участь у ХІ Всеукраїнській Школі з прав людини для молоді

23.06.2015   13:53Агенцiя

Оголошується конкурс на участь у ХІ Всеукраїнській Школі з прав людини для молоді, що є навчальним заходом Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини".

Школа, яку організовує Українська Гельсінська спілка з прав людини за фінансової підтримки програми USAID "Права людини у дії", проходитиме в рамках заходів Освітнього дому прав людини в Чернігові.
 
Мета школи - надати учасникам і учасницям базові знання та компетенції з захисту прав і свобод, планування ефективних дій для зміни існуючої в Україні ситуації з правами людини.
 
До участі у конкурсі запрошуються молоді люди від 18 до 28 років, вмотивовані активно діяти у сфері захисту та підтримки прав людини, співпрацюють або зацікавлені у співпраці з громадськими організаціями.
 
Школа з прав людини для молоді буде проходити з 20 по 28 липня 2015 року на базі Освітнього дому прав людини в Чернігові.
 
Учасники Школи зможуть:
- отримати основи знань про права людини та механізми їх захисту та важливі поняття, суміжні з правами людини;
- здобути уміння та навички, важливі для активних дій спрямованих на підтримку та захист прав людини;
- сформувати власну позицію щодо окремих сучасних суспільних процесів, ґрунтуючись на принципах прав людини;
- дізнатися про важливі аспекти роботи громадського активіста від питань безпеки до підходів до проведення акцій та роботи у конфліктному середовищі.
Програмою передбачені дискусії, кінопокази, заняття з форум-театру та ще багато чого цікавого.
 
Претенденти на участь у Школі повинні бути готові:
- відвідувати усі заняття протягом 8-денного тренінгу;
- після завершення курсу активно діяти (ініціювати та проводити акції, кампанії і т.п.) у сфері підтримки та захисту прав людини;
- співпрацювати з недержавними організаціями;
- співпрацювати в команді з іншими учасниками Школи.
 
Організатори забезпечують проживання та харчування учасникам Школи, витрати на проїзд в обох напрямках (за умови наявності проїзних документів й у межах вартості проїзду рейсовим автобусом або плацкартним вагоном поїзда).
 
Формування групи учасників відбуватиметься за результатами конкурсного відбору. Для участі у конкурсі необхідно:
 
Крок перший. Зареєструвати свою кандидатуру на участь у Школі, заповнивши реєстраційну анкету он-лайн за адресою: http://edu.helsinki.org.ua/zajavka (у пропонованому списку навчальних заходів поставте галочку навпроти назви Школи).
Зверніть увагу! Для того, аби отримати доступ до анкети, Ви маєте бути зареєстрованим користувачем сайту. Зареєструватися як користувач сайту Ви можете за цим посиланням:  http://edu.helsinki.org.ua/user/register
 
Крок другий. Виконати творче завдання та надіслати його на адресу:rozumiemopravaludyny@gmail.com , ОБОВ'ЯЗКОВО вказавшиу темі листа "Конкурс на участь у ХІ Всеукраїнській молодіжній школі з прав людини"
Документи, необхідні для виконання завдання, ви можете скачати за посиланням - http://www.ex.ua/326675266116
 
Перше завдання.
Ознайомтесь із статтею професора Центральноєвропейського університету Віктора Осятинського "Вступ до концепції з прав людини". У вигляді невеликого тексту (до однієї сторінки) спробуйте відповісти на одне питання з переліку: 
1. Що для вас найважливіше у тому, як В. Осятинський пояснює відмінність прав людини від інших прав?
2. Що, на вашу думку, означають слова В. Осятинського "Права людини - не синонім демократії, а якраз навпаки"?
3. "Здатність вимагати" В. Осятинський вважає вважливим фактором людської гідності. Як ви можете пояснити цю думку?
4. Як автор пояснює важливість прав людини в умовах національних конфліктів чи війн?
Ви можете обрати будь-яку тему з цього списку.
 
Друге завдання.
Перегляньте відеоролики Free2choose.
https://www.youtube.com/watch?v=8x3TDhaVE7E
https://www.youtube.com/watch?v=hV6TYcSXOx4
https://www.youtube.com/watch?v=38pazGCiH9s
Оберіть той, який вас вразив, або присвячений проблемі, яка здається вам актуальною. За допомогою каталогу з прав людини (див. Додаток) визначте, якого з прав людини стосується обраний ролик.  Свій вибір аргументуйте письмово та спробуйте пояснити власне ставлення до проблеми, що порушена в сюжеті.
 
Загальні поради з написання есе
http://studway.com.ua/pishemo-ese/
http://osvita.ua/abroad/higher_school/scholarships/40324/
 
Ваша кандидатура вважається зареєстрованою, а есе прийнятим на участь у конкурсі, якщо ви отримали про це повідомлення від організаторів.
 
Контакти організаторів для надсилання есе, отримання додаткової інформації (Обов'язково вказуйте тему листа "Конкурс на участь у ХІ Школі з прав людини для молоді"):  
E-mail: rozumiemopravaludyny@gmail.com
 
Контактні особи:
Єлігулашвілі Максим, координатор заходу
mieligulashvili@gmail.com
+38-066-624-40-77,
Авдієнко Максим
+38-093-639-41-86
Просимо звернути увагу, що конкурсні документи повинні надійти  не пізніше 17.00, 5 липня 2015 року.
Заявки, отримані пізніше зазначеного терміну, розглянуті не будуть. Ми повідомимо учасників конкурсу про його результати до 10 липня 2015 року.

Останні новини Чернігівщини

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську 17:32

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

Поліція Чернігівщини розслідує обставини загибелі чотирьох людей внаслідок вибуху 17:28

Ввечері 1 жовтня до поліції надійшло повідомлення про те, що четверо мешканців села Киїнка Чернігівського району поїхали автомобілем у невідомому напрямку і перестали виходити на зв’язок.

2 жовтня - цей день в Україні і світі

2 жовтня - цей день в Україні і світі 17:25

ДЕНЬ 221 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 221 RUSSIAN AGRESSION

Сприяв ворогу у здійсненні збройної агресії проти України 22:18

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури 30.09.2022 скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця с. Буянки Чернігівського району за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та незаконного зберігання вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 263 КК України).

Трофейна російська техніка тепер захищатиме чернігівську землю 22:13

Вісімнадцять одиниць ворожої техніки стали трофеями військовослужбовців оперативного командування «Північ» під час активної фази оборони обласного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини