Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 04:52:45

Естонці навчали українських медиків рятувати бійців на полі бою

15.06.2015   17:57Агенцiя

Фельдшер батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Чернігів» Віталій Алферьонок повернувся з Естонії, де пройшов курс тактичної медицини за стандартами НАТО.

Естонці поставили собі за мету за допомогою тижневих практичних занять допомогти українським медикам підняти відсоток виживання поранених бійців на фронті.
Навчання проходило на комп’ютеризованих манекенах, які повністю відображають особливості людського організму. Наприклад, якщо курсант допускав помилку під час надання допомоги, манекен «помирав».

На полі бою медик, як янгол-охоронець, бо від його вмінь часто залежить життя пацієнта. Наприклад, найближчий госпіталь або лікарня від місця дислокації батальйону «Чернігів» на Донбасі – близько ста кілометрів…

Саме тому правильне надання допомоги пораненому протягом першої години визначає чи буде він жити. Цим премудростям й навчали естонці українських колег.
Після курсу навчання медики складали екзамен. За рівнем набутих знань Віталій увійшов до трійки лідерів, хоча серед курсантів були й імениті професійні хірурги.

Сержант міліції розповідає, що доводилося надавати медичну допомогу і армійцям, і нацгвардійцям, й бійцям інших добровольчих батальйонів. Роздавав місцевим жителям медикаменти, лікував їх, а потім бабусі, які ще недавно називали чернігівців хунтою, на знак вдячності обнімали сержанта, як рідного.

Каже, що якось лікував полонених сепаратистів, бо для медика всі пацієнти рівні. Це в бою вони були ворогами, а після бою – медик і пацієнт. Зараз у спецбатальйоні вже є реанімобіль, укомплектований усім необхідним, в тому числі, дефібрилятором та системою підтримки дихання.

Колеги-медики вже давно помітили, що коли Віталій супроводжує пацієнта до шпиталю чи лікарні, з ним обов’язково все буде гаразд. Фельдшер посміхається і каже, що дійсно, це так, бо від своєї бабусі-знахарки успадкував багато знань і вмінь, які офіційна медицина ще не практикує.

Самому ж Віталію виживати на фронті й берегти психіку від травм допомагає звичайний здоровий гумор і вміння під час вогневих контактів концентруватися на виконанні бойового завдання, відключаючи зайві емоції.
В майбутнє дивиться з оптимізмом, адже все життя попереду, і мріє колись все-таки здобути вищу медичну освіту.

Зараз же буде впроваджувати в життя стандарти НАТО в рятуванні бійців на полі бою.
P.S. Федеральна служба безпеки оголосила сержанта міліції Віталія Алферьонка небажаною особою на території Росії й заборонила йому в’їзд до країни, де проживають його родичі.

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.