Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 10:55:40

Реформа територіального устрою та Борзна

14.05.2015   08:23

У Борзні 13 травня пройшов семінар «Засади та основні напрями реформування територіальної організації влади та децентралізації фінансів».

Його слухачами стали голови територіальних громад району, секретарі сільських рад, працівники райдержадміністрації та виконавчого апарату районної ради. Відкили семінар та взяли у ньому участь голова райдержадміністрації Анатолій Хавило та керівник Чернігівського офісу реформ Ярослав Жиденко.

Традиційно розглядався перебіг реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, зміни у бюджетуванні, практичні аспекти застосування положень Закону України «Про співробітництво територіальних громад» й «Методики формування спроможних територіальних громад». Борзнянці поставили такі питання: «Як можна прийняти бюджет територіальної громади, якщо невідомий обсяг субвенцій з держбюджету на освіту та охорону здоров‘я?», «Якими будуть розміри районів після реформи?», «Коли ми побачимо проект змін до Конституції України?», «Які населені пункти можуть стати потенційними адміністративними центрами?», «Що таке “часткове забезпечення бюджетною інфраструктурою”?», «Як зрозуміти, спроможна територіальна громада чи ні?», «Чи зможе голова об`єднаної територіальної громади впливати на діяльність територіальних підрозділів центральних органів влади?».

Заняття проводили директор Чернігівського центру підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко та консультант із питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіонрозвитку Юрій Вдовенко.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині триває реалізація програми Скринінг здоров’я 40+. Завдання – охопити всю область 10:50

У Чернігівській області триває реалізація програми профілактичного медичного обстеження для жителів віком 40 років і старше.

Робоча група обстежила безбар’єрний маршрут від «Чернігівської політехніки» до міської лікарні №2 10:34

25 березня 2026 року на виконання рішення Ради безбар’єрності при виконавчому комітеті міської ради (далі — Рада безбар’єрності) та відповідно до Плану заходів на 2025–2026 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року на території Чернігівської міської територіальної громади, затвердженого рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 07.07.2025 № 420, члени робочої групи провели попереднє обстеження безбар’єрного маршруту.

На Чернігівщині суд виніс вирок наркодилеру, що займався незаконним поширенням психотропних речовин 09:52

Новозаводський районний суд міста Чернігова виніс обвинувальний вирок зловмиснику, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин.

Продовжуємо працювати над посиленням сталості мобільного зв’язку: Сергій Зенченко здійснив робочі виїзди до громад 09:20

Минулого тижня у громадах Чернігівського та Ніжинського районів працював заступник голови ОДА Сергій Зенченко.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини