Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 16:56:21

У Чернігові обговорили підсумки піврічної роботи Центру “Соціальний адвокат”

17.02.2012   13:19Агенцiя

15 лютого пройшла прес-конференція “Права дитини з інвалідністю в Чернігівській області” на якій відбулось підведення підсумків піврічної роботи Центру “Соціальний адвокат” (http://social-right.cn.ua/), який працює в інтересах дітей з інвалідністю та дає можливість привернути увагу громадськості до найгостріших потреб та проблем сімей, які виховують дітей з інвалідністю.

Альона Шешеня, керівник проекту “Центр правової допомоги для сімей, в яких виховуються діти з вадами фізичного і розумового розвитку, “Соціальний Адвокат””, розповіла про результати та про проблемі ситуації з якими вони стикались під час реалізації ініціативи. Центр правової допомоги, був зосереджений на роботі двох основних напрямків: роботи консультативного пункту, в рамках якого функціонувала громадська приймальня, де юристи надавали безкоштовні консультації та роботи школи правових знань.

Також Альона зазначила: “Сьогодні закінчується офіційній термін роботи цієї ініціативи, але робота не закінчується, залишається працювати консультативний пункт, залишаються телефони гарячої лінії (0462) 935779 та (0462)774110 і, звісно, команда, яка працювала і працюватиме на захист прав дітей в Чернігівській області”

Найчастіше в приймальню люди зверталися з питань соціального забезпечення, медицини та освіти дітей з інвалідністю. Проблемою залишається розуміння батьками прав дитини, які прописані в міжнародному законодавстві і ратифіковано в Україні. Тобто є обов’язковими до виконання на території нашої держави. Права дітей з інвалідністю широко закріплені і в національному законодавстві. Втім, необізнаність, часто зневіра, завантаженість батьків щоденними проблемами, пов’язаними з забезпеченням життя та підтримкою здоров’я дитини з інвалідністю, роблять існуючі закони недосяжними та недієвими.

Роман Семешко, координатор консультативного пункту “Соціальний адвокат”, розпочав виступ з узагальнення, що “дитина з інвалідністю та родина, в якій вона виховується, є найменш захищеною в нашій державі”. Він розповів, що, нажаль, в державі немає єдиного підходу у роботі з дітьми та сім’ями, які виховують дітей з інвалідністю. Місцеві органи влади, органи місцевого самоврядування, громадські організації, працюють в своєму вузькому колі, що викликає розсіювання та не сприяє вирішенню проблем. Також він закликав громадські організації, які працюють з дітьми з інвалідністю, об’єднатись та разом вирішувати проблеми. Зокрема, він запропонував використовувати інтернет – ресурс http://social-right.cn.ua/, який вже створено, в загальних цілях, щоб це дало змогу широким фронтом громадських організацій працювати над якісною допомогою дітям.

Підсумувавши все, Сергій Буров, голова ГО “Молодіжна альтернатива” закликав впроваджувати стандарти, розроблені в рамках Організації Об’єднаних Націй та виконувати рекомендації Комітету ООН з прав дитини, які були надані у відповідь на Звіт України щодо виконання Конвенції ООН з прав дитини. Запропонував частіше говорити і піднімати питання та проблеми дітей з інвалідністю, вирішувати їх та об’єднуватись для їх вирішення. А ініціатива “Соціальний адвокат” є одним з перших кроків у реалізації стратегії організації “М’АРТ” по роботі з дітьми з інвалідністю.

Піпкун Наталія, прес-служба МГО “М’АРТ”

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини