Наукова та науково-технічна діяльність в Чернігівської області за 2014 рік. ДОВІДКА
Упродовж 2014 року науковою та науково-технічною діяльністю займалися 16 організацій області, половина з яких відноситься до державного сектору економіки, 37,5% – до підприємницького, 12,5% – до вищої освіти, повідомляє Головне управління статистики у Чернігівській області.
ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка
Ними виконано наукових і науково-технічних робіт на суму 39,8 млн.грн. Науково-дослідні роботи становили майже половину (49,7%) загального обсягу робіт, науково-технічні розробки – 49,1%, науково-технічні послуги – лише 1,2%.
Більше половини обсягу науково-технічних робіт на суму 22,3 млн.грн. виконано в галузі природничих наук (з них 51,2% – сільськогосподарські) та 39,3% – у галузі технічних наук.
Із державного бюджету на виконання наукових та науково-технічних робіт надійшло 16,3 млн.грн., або 43,1% загального обсягу внутрішніх витрат (у 2013р. – 25,5%). Пріоритетним напрямом бюджетного фінансування залишається діяльність у галузях сільськогосподарських та біологічних наук, в які спрямовано, відповідно, 49,2% та 43% загального обсягу бюджетних коштів.
На 1 січня 2015 р. в наукових організаціях працювали 746 осіб, в їх числі 5 докторів і 44 кандидати наук.
Найбільш активними в проведенні наукових досліджень та розробок були Ніжинський НВК "Прогрес" і Чернігівський інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААНУ.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові презентували поетичну збірку та виставку картин Оксани Рудич 11:56
У Чернігові відбулася презентація нової поетичної збірки "Трансформація" та виставки живопису чернігівки Оксани Рудич, яка є психхологинею у Збройних силах України.
Нічна атака на Чернігівщину: пошкоджено відбудований ліцей та цивільну інфраструктуру 09:48
Цієї ночі ворог масовано атакував селище Михайло-Коцюбинське – 4 вибухи.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:39
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Обирати майбутнє свідомо: у Чернігові відбувся Форум кращих практик профорієнтаційної роботи 09:03
У Чернігові 11 червня відбувся Форум кращих практик профорієнтаційної роботи у Чернігівській міській територіальній громаді. Захід об’єднав усіх учасників профорієнтаційного процесу міста: представників освітянської спільноти, учнів та учениць, місцевого бізнесу, партнерських організацій і влади.