Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 06:41:27

У Семенівці про рефому територіальної організації влади

30.04.2015   07:27

«Засади та основні напрями реформування територіальної організації влади та децентралізації фінансів» обговорили 29 квітня в Семенівці.

Заняття проводилися для голів територіальних громад району, працівників райдержадміністрації та виконавчого апарату районної ради. Відкрив семінар перший заступник голови радержадміністрації Станіслав Черниш.

Слухачі розглянули перебіг реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, важелі змін, зокрема фінансові, засади Законів України «Про співробітництво територіальних громад» та «Про добровільне об`єднання територіальних громад», а також положення Методики формування спроможних територіальних громад, що схвалена постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 р. № 214. Під час дискусії пролунали такі запитання: «Що зміниться від того, що нинішній податок на доходи фізичних осіб передадуть з районного бюджету до бюджету об`єднаної громади? Все одно коштів не вистачає!», «Навіщо самодостатній територіальній громаді об`єднуватися з навколишніми бідними селами, адже тоді всі стануть жебраками?», «Чому нам не зробити так, як у Франції, де існують малі громади?», «Коли до нас приїдуть предстаники офісів реформ?», «Чи забезпечить держава гарантії працевлаштування нинiшнім працівникам апаратів райдержадміністрацій та виконавчих апаратів районних рад?», «Чи не доведеться в результаті реформи робити перереєстрацію юридичних осіб і скільки це коштуватиме?», «Скільки в майбyтньому буде районів у Чернігівській області?», «Як довго триватиме період добровільного об`єднаня громад?», «Чи не скоротиться в результаті утворення об`єднаних територіальних громад мережа бюджетних закладів?», «Чи може бути відстань від населеного пункту до адміністративного центру громади 40 км?», «Чи рахували скільки треба грошей на реформу?», «Чи запрацює економіка в результаті реформи?», «Чому держава пропонує реформу, а не займається економікою?», «Чи будуть кваліфікаційні вимоги до майбутніх голів та старост щодо рівня володіння ними сучасними інформаційними технологіями?», «Які будуть повноваження у старости?», «Скільки буде старост у новій територіальній громаді?», «Від чого залежатиме їхня чисельність?».

Заняття проводили директор Чернігівського центру підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко та консультант із питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіонрозвитку Юрій Вдовенко.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 10 нових випадків COVID-19

Виявлено 10 нових випадків COVID-19 16:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 19 червня в області зафіксовано 10 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб 16:35

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 19 червня в області першою та другою дозою щеплено 51 269 людей.

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки 13:33

Оперативне командування «Північ» отримало видання Українського інституту національної пам’яті та іншу книжкову продукцію, яку видано коштом державного бюджету.

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону 13:20

Минає червень, і творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка готується до гідного завершення свого 95-го, себто ювілейного, театрального сезону.

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям?

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям? 13:13

Винагорода за трудову діяльність є обов’язковою й необхідною умовою будь-якого робочого процесу, а систематичне та тривале порушення цієї норми – привід для зустрічі працівника та роботодавця у залі суду.