Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 вересня, 06:38:07

У Семенівці про рефому територіальної організації влади

30.04.2015   07:27

«Засади та основні напрями реформування територіальної організації влади та децентралізації фінансів» обговорили 29 квітня в Семенівці.

Заняття проводилися для голів територіальних громад району, працівників райдержадміністрації та виконавчого апарату районної ради. Відкрив семінар перший заступник голови радержадміністрації Станіслав Черниш.

Слухачі розглянули перебіг реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, важелі змін, зокрема фінансові, засади Законів України «Про співробітництво територіальних громад» та «Про добровільне об`єднання територіальних громад», а також положення Методики формування спроможних територіальних громад, що схвалена постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 р. № 214. Під час дискусії пролунали такі запитання: «Що зміниться від того, що нинішній податок на доходи фізичних осіб передадуть з районного бюджету до бюджету об`єднаної громади? Все одно коштів не вистачає!», «Навіщо самодостатній територіальній громаді об`єднуватися з навколишніми бідними селами, адже тоді всі стануть жебраками?», «Чому нам не зробити так, як у Франції, де існують малі громади?», «Коли до нас приїдуть предстаники офісів реформ?», «Чи забезпечить держава гарантії працевлаштування нинiшнім працівникам апаратів райдержадміністрацій та виконавчих апаратів районних рад?», «Чи не доведеться в результаті реформи робити перереєстрацію юридичних осіб і скільки це коштуватиме?», «Скільки в майбyтньому буде районів у Чернігівській області?», «Як довго триватиме період добровільного об`єднаня громад?», «Чи не скоротиться в результаті утворення об`єднаних територіальних громад мережа бюджетних закладів?», «Чи може бути відстань від населеного пункту до адміністративного центру громади 40 км?», «Чи рахували скільки треба грошей на реформу?», «Чи запрацює економіка в результаті реформи?», «Чому держава пропонує реформу, а не займається економікою?», «Чи будуть кваліфікаційні вимоги до майбутніх голів та старост щодо рівня володіння ними сучасними інформаційними технологіями?», «Які будуть повноваження у старости?», «Скільки буде старост у новій територіальній громаді?», «Від чого залежатиме їхня чисельність?».

Заняття проводили директор Чернігівського центру підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко та консультант із питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіонрозвитку Юрій Вдовенко.

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.