Запрошуємо громадських активістів до участі у семінарі з партиципаторного бюджетування
Для представників неурядових організацій міста Чернігова 20-22 квітня 2015 року Фундація ПАУСІ проводитиме семінар «Участь громадськості у запровадженні механізмів партиципаторного бюджетування».

Семінар організовується в рамках Проекту Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ «Партиципаторний бюджет – можливості для підвищення громадської активності і встановлення належного партнерства з органами влади».
Протягом трьохденного семінару учасники разом з польськими та українськими експертами матимуть змогу ознайомитися з досвідом Республіки Польща щодо активізації участі громадян у прийнятті рішень, методологією реалізації механізмів громадського бюджету (партиципаторного бюджету), а також обговорити практики громадської участі у бюджетному процесі в Україні. В рамках зустрічі передбачається робота над розробкою плану запровадження методу партиципаторного бюджету у м.Чернігові, а також обговорення принципів та механізмів співпраці громадськості та міської влади у реалізації зазначеної форми участі.
Експертами семінару виступають: Борис Мартеля – представник громадської організації «Топографія», м.Лодзь, експерт з партиципаторного бюджетування; Юстина Півко, працює у Центрі громадських комунікацій мерії міста Варшава на посаді координатора партиципаторного бюджету; Наталія Гринчук, м.Київ, кандидат економічних наук, доцент Національної академії державного управління при Президентові України, провідний науковий співробітник, завідувач відділу Науково-дослідного інституту соціально-економічного розвитку міста Київської міської державної адміністрації.
Для участі у семінарі необхідно до 18 квітня 2015 року зареєструватися за посиланням
Семінар проходитиме на базі відпочинку «Санрайз», реєстрація учасників семінару 20 квітня 2015 року з 9.00, початок семінару о 9.30. У разі виникнення питань щодо участі у семінарі звертатися до Костянтина Плоского, тел. (067) 222-80-65, e-mail: pauci.kp@gmail.com
Методологія партиципаторного бюджетування («бюджет участі», «громадський бюджет») є формою прямої демократії та визначається як відкритий процес дискусії та прийняття рішень, в якому кожен мешканець населеного пункту має можливість подати власну пропозицію та шляхом голосування вирішити, в який спосіб витрачати частину місцевого бюджету.
Проект Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ «Партиципаторний бюджет – можливості для підвищення громадської активності і встановлення належного партнерства з органами влади» ставить за мету сприяти розповсюдженню нового механізму участі в Україні (у містах Черкаси, Полтава та Чернігів), використовуючи польській досвід у цій сфері.
Зазначеним Проектом передбачається навчання посадовців міської влади, громадських активістів з питань методології запровадження партиципаторного бюджетного процесу, навчальні поїздки до Польщі, а також опрацювання та запровадження за допомогою українських і іноземних експертів моделі формування місцевих бюджетів за участю громадян у містах-партнерах Проекту.
Останні новини Чернігівщини

Заволоділи понад 2 млн грн бюджетних коштів – викрито учасників організованої злочинної групи 12:10
За процесуального керівництва Новгород-Сіверської окружної прокуратури Чернігівської області повідомлено про підозру директору підрядної організації та його трьом спільникам у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, вчиненому організованою групою та у видачі завідомо неправдивих офіційних документів службовою особою (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).
Чернігівських поліцейських посмертно удостоїли медалями «За оборону Чернігова» 11:45
Вони самовіддано служили українському народові та врятували свою країну ціною власних життів. Чернігівські поліцейські героїчно загинули, захищаючи Україну від ворожої навали. Сьогодні, 21 вересня, з нагоди Дня міста членам сімей загиблих поліцейських вручили медалі «За оборону Чернігова».
Володимир Нідзельський: у Прилуках поліцейські припинили діяльність групи Інтернет-шахраїв 11:31
Співробітники Прилуцького районного відділу поліції разом із оперативниками карного розшуку ГУНП в Чернігівській області та кіберполіції, під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили групу аферистів, які організували продаж неіснуючих авто через мережу Інтернет. Шахраї встигли ошукати більше двадцяти громадян із різних областей України на суму понад 800 тисяч гривень.
Фундація Олени Зеленської разом із KSE Foundation розпочали облаштовувати укриття в школах та дитсадках 11:23
П’ять тисяч школярів та вихованців дитячих садків із Чернігівської, Полтавської, Кіровоградської та Дніпропетровської областей незабаром матимуть комфортні укриття на випадок повітряної тривоги. Перші укриття в навчальних закладах Фундація Олени Зеленської облаштовує спільно з благодійним фондом Київської школи економіки – KSE Foundation. Ключове завдання проєкту – повернути якомога більше дітей до офлайн-навчання і виховання.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:30
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.