Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 29 грудня, 16:01:02

Короп та територіальна реформа

10.04.2015   08:07

8 квітня в Коропі обговорювалися «Засади та основні напрями реформування територіальної організації влади та децентралізації фінансів».

Відкрили заняття та брали в них участь в.о. голови рйдержадміністрації Генадій Дроздов та голова районної ради Михайло Мазуренко. Традиційно йшлося про засади реформи, зміни в оподаткуванні та фінансуванні бюджетної сфери, застосування Законів України «Про співробітництво територіальних громад», «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Під час дискусії учасники семінару поставили, зокрема, такі питання: «Як тепер громада зможе сама розрахувати власний бюджет без заздалегідь визначеної суми субвенцій з державного бюджету?», «Чи не доведеться мешканцям сіл їздити далеко до адміністративного центру нової громади?», «Чи не залишиться в результаті реформи в територіальній громаді лише одна школа?», «Які повноваження старости та скільки їх буде?», «Чому нинішнім територіальним громадам не повертають податок на доходи фізичних осіб?», «Хто у викономі об’єднаної територіальної громади займатиметься агропромисловим коплексом?», «Чи проводитиметься об’єднання територіальних громад до місцевих виборів 25 жовтня 2015 року?», «Куди подінуться працівники нинішніх бюджетних структур, якщо таких як зараз районів зрештою не буде?», «Чи не закладені деякі неузгодженості в Законі України “Про добровільне об`єднання теритoрiальних громад” з Конституцією України?», «Чи має облдержадміністрація повноваження робити висновок щодо проектів рішень стосовно добровільного об’єднання територіальних громад?», «Чи має обласна рада право призначати перші вибори голови та депутатів об’єднаної територіальної громади?».

Під час навчання з’ясувалося, що в районі вже були проведені власні розрахунки кількох варіантів об’єднання територіальних громад. Але, як зазначалося, за результами семінару та з врахуванням майбутньої методики вони будуть допрацьовані.

Проводили заняття директор Чернігівського центру підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко та консультант із питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіонрозвитку Юрій Вдовенко.

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06

Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.

Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04

Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54

З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.

29 грудня: цей день в Україні і світі

29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52

День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини