Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 15:49:28

Зустріч на актуальну тему - енергозбереження - відбулася у Чернігові

09.04.2015   17:41

Як бути енергоефективним та зберігати максимум енергії, обговорювали бібліотекарі під час інформаційної зустрічі "Енергозбереження: прості кроки – великі можливості".

Зустріч відбулася 9 квітня у Центральній бібліотеці ім. Довженка. У ній взяли участь, ті, хто найбільше спілкується з людьми - 27 працівників бібліотечної системи.

Сьогодні, як ніколи, питання енергозбереження та ефективного використання ресурсів є надважливим, оскільки вартість послуг збільшується і, як виявляється, не завжди через подорожчання, а іноді і через байдужість користувачів. Наприклад, коли з несправного крану витікає понад 500 зайвих літрів води за добу, або надто висока температура у квартирі врівноважується за рахунок відкритої кватирки чи вікна, такі втрати не можна назвати корисними.

За словами представниці ГМ «Опора», регіонального координатора проекту  «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Наталії Висіканець, головною метою заходу було довести до відома учасників важливість теми енергозбереження та залучення їх до популяризації цієї теми.

Інформаційні матеріали, які поширювалися під час зустрічі, викликали зацікавленість та питання. Для більшості присутніх стала новиною інформація про те, що існують державні програми підтримки енергоефективних заходів.

Звичайно ж цікавою стала розповідь про те, як працюють програми ефективного збереження енергії у інших країнах світу: «розумні» будинки, програми енергозбереження, сонячні батареї.

Багато уваги учасники приділили питанню відповідального ставлення до власної оселі. Адже биті вікна, щілини у стінах та дверях, несправна сантехника – це те, що кожен мешканець будинку може виправити або сам або гуртом. На думку учасників зустрічі, про своє помешкання будинок, квартиру має піклуватися власник, а не держава чи ще хтось. 

Учасники зазначили важливість проведення таких інформаційних зустрічей. По-перше, не всі мешканці Чернігова мають змогу користуватись сучасними засобами отримання інформації, а по-друге, високий градус недовіри та нерозуміння у суспільстві, призводить до неприйняття реформ, які спрямовані на покращення ситуації в темі енергоспоживання.

Оскільки бібліотекарі постійно спілкуються з читачами, то їхня обізнаність у питанні енергоефективності та енергозбереження допоможе поширити інформацію серед багатьох чернігівців. А інформаційні матеріали, які були передані бібліотекам сьогодні, стануть путівником та корисною пам’яткою.

Останні новини Чернігівщини

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями 14:49

Формування структури цілей та завдань майбутньої стратегії розвитку – ключове питання, що обговорювалося під час третього засідання робочої групи Кіптівської об`єднаної територіальної громади – це основа головного планувального документу громади.

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію 14:41

Станом на 11 годину 30 травня в Чернігівській області + 13 випадків коронавірусу.

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні  коштами комунального підприємства та службовій недбалості

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні коштами комунального підприємства та службовій недбалості 12:52

Прокуратура Чернігівської області повідомила про підозру у службовій недбалості та заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем головному бухгалтеру одного з комунальних підприємств області ( ч. 2, ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України).

Корюківські патрульні відсторонили водія напідпитку від кермування автівкою

Корюківські патрульні відсторонили водія напідпитку від кермування автівкою 12:37

Відпрацьовуючи територію району, співробітники групи реагування патрульної поліції відсторонили від кермування 60-річного місцевого мешканця, який сів за кермо напідпитку.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:21

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 29 травня до 8:00 30 травня 2020 року.