Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 11 грудня, 01:08:53

Зустріч на актуальну тему - енергозбереження - відбулася у Чернігові

09.04.2015   17:41

Як бути енергоефективним та зберігати максимум енергії, обговорювали бібліотекарі під час інформаційної зустрічі "Енергозбереження: прості кроки – великі можливості".

Зустріч відбулася 9 квітня у Центральній бібліотеці ім. Довженка. У ній взяли участь, ті, хто найбільше спілкується з людьми - 27 працівників бібліотечної системи.

Сьогодні, як ніколи, питання енергозбереження та ефективного використання ресурсів є надважливим, оскільки вартість послуг збільшується і, як виявляється, не завжди через подорожчання, а іноді і через байдужість користувачів. Наприклад, коли з несправного крану витікає понад 500 зайвих літрів води за добу, або надто висока температура у квартирі врівноважується за рахунок відкритої кватирки чи вікна, такі втрати не можна назвати корисними.

За словами представниці ГМ «Опора», регіонального координатора проекту  «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Наталії Висіканець, головною метою заходу було довести до відома учасників важливість теми енергозбереження та залучення їх до популяризації цієї теми.

Інформаційні матеріали, які поширювалися під час зустрічі, викликали зацікавленість та питання. Для більшості присутніх стала новиною інформація про те, що існують державні програми підтримки енергоефективних заходів.

Звичайно ж цікавою стала розповідь про те, як працюють програми ефективного збереження енергії у інших країнах світу: «розумні» будинки, програми енергозбереження, сонячні батареї.

Багато уваги учасники приділили питанню відповідального ставлення до власної оселі. Адже биті вікна, щілини у стінах та дверях, несправна сантехника – це те, що кожен мешканець будинку може виправити або сам або гуртом. На думку учасників зустрічі, про своє помешкання будинок, квартиру має піклуватися власник, а не держава чи ще хтось. 

Учасники зазначили важливість проведення таких інформаційних зустрічей. По-перше, не всі мешканці Чернігова мають змогу користуватись сучасними засобами отримання інформації, а по-друге, високий градус недовіри та нерозуміння у суспільстві, призводить до неприйняття реформ, які спрямовані на покращення ситуації в темі енергоспоживання.

Оскільки бібліотекарі постійно спілкуються з читачами, то їхня обізнаність у питанні енергоефективності та енергозбереження допоможе поширити інформацію серед багатьох чернігівців. А інформаційні матеріали, які були передані бібліотекам сьогодні, стануть путівником та корисною пам’яткою.

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини