Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 16:36:03

Городня та територіальна реформа

07.04.2015   17:13

Дванадцятий семінар «Засади та основні напрями реформування територіальної організації влади та децентралізації фінансів» пройшов 7 квітня в Городні.

Відкрив його та взяв участь у роботі голова районної ради Григорій Примак. До навчання запрошувалися голови територіальних громад. Проводили заняття директор Чернігівського центру підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко та консультант із питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіонрозвитку Юрій Вдовенко.

Вони розглянули концептуальні засади зазначеної реформи в України, причини її запровдження та завдання, докладно зупинились на зв`язку новацій Бюджетного та Податкового кодексу з майбутньою територіальною організацію влади.

Під час обговорення учасники семінару питали, зокрема, таке: «Чи територіальна реформа реальна?», «Чи враховує вона особливості півночі Чернігівщини – малонаселеного Полісся?», «Навіщо держава запропонувала громадам об`єднуватися добровільно, а не за владним рішенням?», «Чому держава забрала у нинішніх територіальних громад податок на доходи фізичних осіб?», «Якими будуть критерії для визначення майбутнього адміністративного центру об’єднаної територіальної громади?», «Хто визначатиме структуру та чисельність виконавчих органів нових громад?», «Навіщо об`єднувати громади, якщо суттєвого скорочення штатів не передбачається?», «Чи не призведе об`єднання територіальних громад до зменшення мережі бюджетних закладів?»

У підсумку присутні голови Городнянщини висловили думку про необхідність їхнього залучення до складання проекту перспективного плану формування територій громад.
 

Останні новини Чернігівщини

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19 15:33

Протягом минулої доби зафіксовано 1 випадок COVID-19 у Прилуках та 2 у Чернігові.

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини