Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 20 жовтня, 01:08:22

Особливості організації освітнього процесу в умовах сьогодення та забезпечення організованого закінчення 2014-2015 навчального року

25.03.2015   08:09Агенцiя

Саме під такою назвою 24 березня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського відкрилась дводенна нарада за участю працівників Управління освіти і науки облдержадміністрації, спеціалістів ЧОІППО ім. К.Д.Ушинського, директорів інтернатних закладів та ліцеїв обласного підпорядкування.

Розпочинаючи перший день роботи наради, начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолій Заліський зазначив: «2015 рік є особливим і непростим для освітян, і перш за все у сфері фінансування, адже цьогоріч вводиться нова практика і механізм надання освітньої субвенції та субвенції на підготовку робітничих кадрів». Наразі триває процес внесення змін і доповнень до порядку використання освітньої субвенції, зокрема і в частині оплати поточних видатків, що є надзвичайно важливим для закладів інтернатного типу.

Крім того, Анатолій Заліський наголосив на важливості максимально ефективного і раціонального використання коштів на харчування дітей у межах чітко визначених обсягів, при цьому не зменшуючи якість надання таких послуг. Особливу увагу присутніх начальник Управління освіти і науки звернув і на необхідність посилення заходів з економії енергоносіїв у навчальних закладах та широкого залучення енергозберігаючих технологій.

Підсумовуючи свій виступ, Анатолій Заліський вкотре закликав усіх присутніх виважено і обережно підходити до питання використання державних коштів за новими принципами фінансування та побажав керівникам закладів плідного і корисного спілкування у рамках наради.

Більш детально усі особливості і новації бюджетної політики у 2015 році розкрила присутнім заступник начальника Управління – начальник фінансово-економічного відділу Людмила Чубич.

Актуальні питання матеріального забезпечення інтернатних закладів та проведення державних закупівель висвітлив начальник відділу маркетингу, державних закупівель та комплектації Центру матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітніх закладів Чернігівської обласної ради Сергій Назаренко.

Про ключові юридично-правові питання функціонування інтернатних закладів області доповів начальник юридичного сектору Центру матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітніх закладів Сергій Дубравін.

З основними нюансами ведення документації загальноосвітнього навчального закладу за матеріалами перевірок Міністерства освіти і науки України ознайомила учасників начальник відділу розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Управління освіти і науки облдержадміністрації Олена Соронович.

Роль кадрового менеджменту в управлінській діяльності керівника навчального закладу розкрив начальник відділу вищих навчальних закладів, науки та кадрової роботи Управління освіти і науки облдержадміністрації Василь Глузд.

На прохання учасників наради начальник відділу професійно-технічної освіти Управління освіти і науки облдержадміністрації Володимир Глузд висвітлив найбільш актуальні питання та проблеми щодо подальшого навчання у професійно-технічних навчальних закладах випускників шкіл-інтернатів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування наголосив.

Окрім отримання корисної інформації та рекомендацій щодо організації навчально-виховного процесу у сучасних умовах під час проведення наради керівники навчальних закладів мали змогу також задати нагальні питання своїм колегам і поділитись власним досвідом у вирішенні певних проблемних питань.

Наступного дня на керівників навчальних закладів чекає не менш плідний день, адже представники Управління освіти і науки облдержадміністрації та ЧОІППО імені К.Д. Ушинського зосередять їх увагу на детальному розгляді особливостей використання сучасних технологій під час вивчення гуманітарних та природничо-математичних дисциплін, актуальних шляхів удосконалення та підвищення якості навчально-виховного процесу відповідно до вимог сьогодення. Крім того, особливу увагу учасників зосередять на розгляді надзвичайно важливих у наш час питань національно-патріотичного виховання підростаючого покоління та організації на належному рівні роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в інтернатних закладах.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів розпочинає опалювальний сезон у житлових будинках

Чернігів розпочинає опалювальний сезон у житлових будинках 17:52

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 19 жовтня підписав розпорядження "Про початок опалювального сезону 2020-2021 років у житловому фонді міста Чернігова".

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 2 малолітніх дітей та 57 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 2 малолітніх дітей та 57 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 17:49

Упродовж минулого тижня з 12 по 19 жовтня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.

У Прилуках діє

У Прилуках діє "помаранчевий" рівень епіднебезпеки 17:32

Відповідно до позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 19 жовтня місто Прилуки пепереходить в «помаранчеву зону» епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету 17:09

17 жовтня відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Чернігів: КП

Чернігів: КП "ЧТУ" одержало 5 нових тролейбусів, придбаних містом цього року 16:52

П’ять нових тролейбусів чернігівського виробництва, придбаних нашим містом цього року, 16 жовтня передані Чернігівському тролейбусному управлінню урочисто – у присутності представників колективу заводу-виробника, чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, виконавчого директора заводу Олега Бойка.