Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 01:40:50

Особливості організації освітнього процесу в умовах сьогодення та забезпечення організованого закінчення 2014-2015 навчального року

25.03.2015   08:09Агенцiя

Саме під такою назвою 24 березня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського відкрилась дводенна нарада за участю працівників Управління освіти і науки облдержадміністрації, спеціалістів ЧОІППО ім. К.Д.Ушинського, директорів інтернатних закладів та ліцеїв обласного підпорядкування.

Розпочинаючи перший день роботи наради, начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолій Заліський зазначив: «2015 рік є особливим і непростим для освітян, і перш за все у сфері фінансування, адже цьогоріч вводиться нова практика і механізм надання освітньої субвенції та субвенції на підготовку робітничих кадрів». Наразі триває процес внесення змін і доповнень до порядку використання освітньої субвенції, зокрема і в частині оплати поточних видатків, що є надзвичайно важливим для закладів інтернатного типу.

Крім того, Анатолій Заліський наголосив на важливості максимально ефективного і раціонального використання коштів на харчування дітей у межах чітко визначених обсягів, при цьому не зменшуючи якість надання таких послуг. Особливу увагу присутніх начальник Управління освіти і науки звернув і на необхідність посилення заходів з економії енергоносіїв у навчальних закладах та широкого залучення енергозберігаючих технологій.

Підсумовуючи свій виступ, Анатолій Заліський вкотре закликав усіх присутніх виважено і обережно підходити до питання використання державних коштів за новими принципами фінансування та побажав керівникам закладів плідного і корисного спілкування у рамках наради.

Більш детально усі особливості і новації бюджетної політики у 2015 році розкрила присутнім заступник начальника Управління – начальник фінансово-економічного відділу Людмила Чубич.

Актуальні питання матеріального забезпечення інтернатних закладів та проведення державних закупівель висвітлив начальник відділу маркетингу, державних закупівель та комплектації Центру матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітніх закладів Чернігівської обласної ради Сергій Назаренко.

Про ключові юридично-правові питання функціонування інтернатних закладів області доповів начальник юридичного сектору Центру матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітніх закладів Сергій Дубравін.

З основними нюансами ведення документації загальноосвітнього навчального закладу за матеріалами перевірок Міністерства освіти і науки України ознайомила учасників начальник відділу розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Управління освіти і науки облдержадміністрації Олена Соронович.

Роль кадрового менеджменту в управлінській діяльності керівника навчального закладу розкрив начальник відділу вищих навчальних закладів, науки та кадрової роботи Управління освіти і науки облдержадміністрації Василь Глузд.

На прохання учасників наради начальник відділу професійно-технічної освіти Управління освіти і науки облдержадміністрації Володимир Глузд висвітлив найбільш актуальні питання та проблеми щодо подальшого навчання у професійно-технічних навчальних закладах випускників шкіл-інтернатів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування наголосив.

Окрім отримання корисної інформації та рекомендацій щодо організації навчально-виховного процесу у сучасних умовах під час проведення наради керівники навчальних закладів мали змогу також задати нагальні питання своїм колегам і поділитись власним досвідом у вирішенні певних проблемних питань.

Наступного дня на керівників навчальних закладів чекає не менш плідний день, адже представники Управління освіти і науки облдержадміністрації та ЧОІППО імені К.Д. Ушинського зосередять їх увагу на детальному розгляді особливостей використання сучасних технологій під час вивчення гуманітарних та природничо-математичних дисциплін, актуальних шляхів удосконалення та підвищення якості навчально-виховного процесу відповідно до вимог сьогодення. Крім того, особливу увагу учасників зосередять на розгляді надзвичайно важливих у наш час питань національно-патріотичного виховання підростаючого покоління та організації на належному рівні роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в інтернатних закладах.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові громадський транспорт з 1 червня поновлює роботу в повному обсязі, тимчасові перепустки скасовуються

У Чернігові громадський транспорт з 1 червня поновлює роботу в повному обсязі, тимчасові перепустки скасовуються 17:49

У Чернігові скасовуються тимчасові посвідчення на проїзд у громадському транспорті. Таке рішення ухвалив виконком Чернігівської міської ради.

Автоматизований ваговий контроль - запорука збереження автошляхів Чернігівщини

Автоматизований ваговий контроль - запорука збереження автошляхів Чернігівщини 15:52

27 травня голова ОДА Андрій Прокопенко провів зустріч з Головою Державної служби України з безпеки на транспорті Олександром Погорілим та його заступником Микитою Лагуніним.

Рятувальники ДСНС підбили підсумки роботи за 5 місяців

Рятувальники ДСНС підбили підсумки роботи за 5 місяців 15:03

28 травня у Чернігові в режимі відеоконференції відбулась службова нарада під головуванням начальника обласного Управління ДСНС полковника служби цивільного захисту Романа Гордового, під час якої підбиті підсумки роботи оперативно-рятувального гарнізону за 5 місяців поточного року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини