Чернігівський Навчально-методичний центр профспілок: роз'яснюємо новий порядок розслідування нещасних випадків
Наприкінці минулого року вступив в дію новий порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві (затверджений Постановою КМУ № 1232 від 30.11.2011 р.).

Цей документ, як і кожен новий нормативний акт потребує пояснення та коментарів фахівців. З цією метою 8 лютого в Навчально-методичному центрі профспілок був проведений семінар для представників профспілкових організацій з питань охорони праці.
Відкрив семінар Петро Чорнорот - заступник голови Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, передавши слово Олександру Сухорукову, заступнику начальника державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці територіального управління Держгірпромнагляду у Чернігівській області, який зробив порівняльний аналіз нового Порядку розслідування, а також відповів на запитання слухачів семінару.
Питанню представництва відповідних представників профспілкових організацій з питань охорони праці під час проведення розслідування нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві був присвячений виступ Анатолія Пономаренка - головного технічного інспектора праці Федерації профспілкових організацій Чернігівської області.
Зокрема він відзначив зміни в організації роботи повноважних представників з охорони праці, так роботодавець тепер зобов'язаний повідомити первинну профспілкову організацію (а в деяких випадках і профорганізацію вищого рівня) про нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання незалежно від членства в профспілці потерпілого. Новий Порядок розслідування також зобов'язує забезпечити належні умови для роботи комісії по розслідуванню нещасних випадків. Після цього необхідно письмово повідомити потерпілого або уповноважену ним особу про його права і запросити до співпраці із зазначеною комісією.
Також у новому Порядку, за пропозицією профспілок, ввели пункт в якому йдеться про те, що нещасний випадок буде пов'язаний з виробництвом, якщо він стався під час виконання дій в інтересах підприємства, на якому працює потерпілий, тобто дій, які не належать до його трудових (посадових) обов'язків. Зокрема із запобігання аварій або порятунку людей та майна підприємства, будь-яких дій за дорученням роботодавця. Це саме стосується й участі у спортивних змаганнях, інших масових заходах та акціях, які проводяться підприємством самостійно або за рішенням органів управління за наявності відповідного розпорядження роботодавця.
Щодо переліку обставин за яких настає страховий випадок держаного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання виступив Петро Пономаренко - головний страховий експерт з охорони праці, зав. сектору організації профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань у Чернігівській області.
Віталій Копиш, заступник завідувача навчальним відділом підприємства "Навчально-методичний центр" Федерації профспілкових організацій Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.