Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 10:26:17

Семінар про податкову реформу провели міські податківці

05.03.2015   11:15

Днями фахівці ДПІ у м. Чернігові провели черговий загальний семінар для суб'єктів підприємницької діяльності міста з роз'яснення положень податкової реформи та актуальних питань при складанні податкової звітності з урахуванням змін, внесених Законами України до Податкового кодексу України.

Відкриваючи захід заступник начальника інспекції Володимир Мехед зазначив, що основними завданнями, які стоять перед органами фіскальної служби є стабільне наповнення бюджету, підвищення рівня добровільності сплати податків та залучення представників громадськості до співпраці.

Нові аспекти оподаткування податком на прибуток та ПДВ, порядок заповнення та відображення податкових накладних у єдиному реєстрі, електронне адміністрування ПДВ, особливості оподаткування доходів громадян у 2015 році, нарахування та сплата військового збору, а також упередження тінізації доходів громадян та виплат зарплат у "конвертах", кампанія "Декларування-2015"- усі ці теми були висвітлені під час семінару.

Жваве обговорення викликали питання щодо нарахування у 2015 році єдиного соціального внеску. Заступник начальника відділу адміністрування ЄСВ Лілія Лизогуб підкреслила, що відтепер працедавцям – фізичним особам не потрібно реєструвати трудові договори з найманими працівниками у службі зайнятості.

Натомість, згідно із змінами внесеними Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» до ст. 24 Кодексу законів про працю України, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору та повідомлення про це фіскальної служби. Оскільки на сьогодні відсутній порядок повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу, заповнення таблиці 5 додатка 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013р. № 454, до прийняття відповідного порядку, вважається «повідомленням», яке подається у складі обов’язкової звітності за календарний місяць до територіальних органів фіскальної служби за основним місцем обліку платника з зазначенням трудових відносин з прийнятими працівниками. При цьому, окремо при кожному прийнятті працівника на роботу, титульний аркуш з таблицею 5 додатка 4 до Порядку не подається.

Також було поінформовано і користувачів РРО щодо змін, які внесені до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Практично кожен платник єдиного податку має перейти на застосування касового апарату.

При цьому, вимоги щодо застосування касових апаратів набирають чинності:
- для платників єдиного податку третьої групи – з 01 липня 2015 року;
- для платників єдиного податку другої групи – з 01 січня 2016 року.
Не застосовуватимуть реєстратори розрахункових операцій лише платники єдиного податку другої і третьої груп (підприємці), які здійснюють діяльність на ринках, продають товари дрібно роздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також всі платники єдиного податку першої групи.

Учасники семінару мали можливість поставити свої запитання працівникам інспекції та одразу ж отримати відповіді.

Підбиваючи підсумки хочеться відмітити, що подібні заходи надзвичайно важливі для платників, адже вони дають змогу підвищити рівень їх обізнаності та вирішити нагальні питання щоденної діяльності шляхом конструктивного діалогу.

Останні новини Чернігівщини

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк 10:11

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко 26 травня представив активу Ріпкинського району нову очільницю Ріпкинської райдержадміністрації – Людмилу Позняк.

Чернігівщину активно просуватимуть як туристичну локацію цього літа

Чернігівщину активно просуватимуть як туристичну локацію цього літа 10:03

26 травня заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван провів нараду з питань напрацювання шляхів розвитку туристичної галузі області. У нараді взяли участь представники Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, підвідомчих установ та представники туристичної та IT-сфери.

Презентована продукція ДК

Презентована продукція ДК "Укрторф" 09:46

25 травня у приміщенні будинку засідань обласної ради в рамках наради з питань розвитку Державного підприємства «Чернігівторф» відбулась презентація продукції торфовидобувних підприємств Державного концерну «Укрторф».

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській

Чернігів: тривають масштабні роботи з заміни підземних мереж на вулиці Київській 09:36

У Чернігові на вулиці Київській тривають роботи з заміни магістральних водогону та каналізації. Щоби при цій заміні жителі вулиці не лишалися без води, КП «Чернігівводоканал» поетапно робить тимчасові перепідключення цих абонентів на водопостачання по тимчасовій схемі.