Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 20:59:12

Триває впровадження ЄТНАСПу. Фахівці служби зайнятості вчаться працювати по-новому

03.02.2012   11:03Агенцiя

В Чернігівському районному центрі зайнятості було проведено три навчальні семінари для заступників директорів - технологів організаторів, начальників відділів взаємодії з роботодавцями (заступників начальників відділів надання соціальних послуг за напрямком взаємодії з роботодавцями) та начальників відділів активної підтримки безробітних базових центрів зайнятості.

Присвячені вони були впровадженню в роботу Чернігівської обласної служби зайнятості Єдиної технології надання соціальних послуг та дослідно-промислової експлуатації Технології організації професійного навчання безробітних у центрах професійно-технічної освіти ДСЗ.

У перший день роботи участь у семінарі взяли представники Чернігівського МЦЗ, Ніжинського та Прилуцького МРЦЗ, Городнянського, Чернігівського та Корюківського РЦЗ. Учасниками другого дня семінару стали фахівці Бахмацького, Борзнянського, Ічнянського, Козелецького, Новгород-Сіверського, Менського, Ріпкинського, Сосницького та Щорського РЦЗ. 30 січня навчалися представники Бобровицького, Варвинського, Коропського, Куликівського, Носівського, Семенівського, Срібнянського і Талалаївського РЦЗ.

Семінари розпочиналися з вітального словом першого заступника директора ОЦЗ Вячеслава Бєлогури. Виступаючи перед колегами, особливу увагу він звернув на важливість введення нових технологій в роботу служби зайнятості задля підвищення якості та результативності надання послуг. Цілеспрямованість та відповідальність кожного працівника на своєму робочому місці, позитивне ставлення до нововведень, дотримання технологічної дисципліни - основні чинники успішності запровадження нової технології ЄТНаСП. І опанування нових технологічних прийомів - не самоціль, а дієвий засіб виконання основного завдання - працевлаштування людини.

Для навчання фахівців служби зайнятості Чернігівський РЦЗ було обрано не випадково, адже він вже працював за новою технологією. Саме в ньому, а ще в Ніжинському МРЦЗ та Городнянському РЦЗ, минулого року два місяці тривала апробація ЄТНаСПу. Цього року всі центри зайнятості України мають перейти на роботу за новою технологією. На Чернігівщині цей процес планується завершити до 28 травня. Тому наразі перед учасниками семінару стояло завдання удосконалити знання та отримати практичні навички щодо роботи за ЄТНаСПом та за Технологією ЦПТО, підготувати тічерів з питань впровадження нових технологічних процедур в базових центрах зайнятості області.

- На семінарі ми не будемо вчити теорію. Ії ви вже добре знаєте. Ми зібралися, щоб поділитися досвідом, обговорити проблемні питання і відпрацювати єдиний підхід до організації роботи всіх центрів зайнятості області, - зазначив Вячеслав Бєлогура.

Він зупинився на підсумках апробації, особливостях ЄТНаСПу, основних етапах її впровадження на Чернігівщині та потребі налагодження системного навчання спеціалістів служби зайнятості.

Навчання проходило у формі конструктивного діалогу. Всі учасники семінарів брали активну участь в обговоренні. Про нововведення у роботі функціонально-просторових секторів центру зайнятості йшлося у виступі заступника директора Чернігівського РЦЗ Віктора Голіка. Він наголосив на перевагах новацій та потрібних особистісних якостях спеціалістів.

Про роль особистих консультантів в обслуговуванні незайнятого населення поінформував начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню ОЦЗ Сергій Роговець. Він охарактеризував функції спеціалістів з працевлаштування (особистого консультанта) та докладно розповів про технологію сприяння працевлаштуванню людей з інвалідністю.

Начальник відділу організації надання послуг роботодавцям ОЦЗ Людмила Лисобикова розглянула ряд питань щодо особливостей організації взаємодії з роботодавцями відповідно до ЄТНаСПу.

Про профорієнтаційну роботу з клієнтами служби зайнятості згідно з новою технологією говорила головний спеціаліст відділу організації профорієнтації ОЦЗ Людмила Шарова.

На особливостях організації роботи фахівців з профнавчання відповідно до ЄТНаСП та порядку дослідно-промислової експлуатації Технології ЦПТО зупинився начальник відділу організації профнавчання ОЦЗ Сергій Заровний.

Заступник директора ОЦЗ Максим Торжевський пояснив, як організувати навчання спеціалістів в базових центрах зайнятості з питань переходу на ЄТНаСП та дослідно-промислової експлуатації Технології ЦПТО. Адже підвищення професійної компетенції фахівців служби зайнятості, активне освоєння й застосування ними нових технологій, відповідальне ставлення до виконання своїх обов'язків дозволять успішно справитися із поставленими завданнями.

Підводячи підсумки кожного з навчальних семінарів, перший заступник директора ОЦЗ Вячеслав Бєлогура, наголосив, що в умовах переходу центрів зайнятості на роботу за ЄТНАСП, має бути добре налагоджена взаємодія фахівців відділів активної підтримки безробітних, взаємодії з роботодавцями та сприяння працевлаштуванню, а працівників також обласного та базових центрів зайнятості.

Задля практичного ознайомлення учасників семінарів з організацією роботи центру зайнятості за новою технологією ЄТНаСП для них були проведені екскурсії Чернігівським РЦЗ.

Валентина Федусь, головний спеціаліст відділу організаційного та інформаційної роботи ОЦЗ  
 

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.