Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 31 травня, 17:27:35

Конвенція ООН про права інвалідів - дієвий інструмент захисту прав

26.12.2014   16:17

«Як ефективно здійснювати моніторинг реалізації Конвенції про права інвалідів та проводити адвокаційні кампанії для впливу на владу і середовище, у якому ми живемо?» - ці актуальні питання розглядались на тренінгу «Просування Конвенції про права інвалідів через моніторинг та кампанії адвокасі», що відбувся 25 грудня в м. Прилуки.

Метою заходу було підвищення рівня обізнаності про свої права і можливості представників інвалідських організацій Чернігівщини.Конвенція впроваджує гасло: всі різні – але всі рівні – і гарантує, що особи з інвалідністю мають користуватися тими самими правами, що і всі інші люди. Для повної реалізації статей Конвенції необхідно працювати у напрямку політик та програм, що перенесуть положення Конвенції на практику та посилювати професійний рівень організацій інвалідів – знати і вміти захищати свої права – зазначив Олександр Підгорний, керівник Чернігівського Центру Прав Людини.

Учасники вчились проводити громадський моніторинг, адже він є одним з найважливіших інструментів відстоювання громадянами своїх інтересів, їх участі в процесі прийняття рішень та можливості впливати на владу. Досвід роботи з НУО та органами влади показав, що результати громадського моніторингу могли б мати більший вплив, якби були дотримані основні правила його проведення. До того ж, часто, проведення моніторингу закінчується розробкою рекомендацій і написанням звіту, замість того, щоб використовувати їх для змін законодавства та існуючих "правил гри", встановленими чиновниками. Тому отриманні знання дозволять його учасникам розробляти і проводити громадські моніторинги, результати якого будуть надійними, об'єктивними і сприятимуть суспільним змінам.
Дмитро Шерембей, керівник БФ «Пацієнти України», розповідаючи про підходи до проведення кампаній громадянського представництва, крім основ їх підготовки, детально зупинився також і на існуючих проблемних аспектах та шляхах їх запобігання.

Значну увагу було приділено розробці плану адвокасі - кампанії як одному з її ключових компонентів та врахуванню всіх зовнішніх чинників при її проведенні. Спільними зусиллями учасники розробили план дій по впровадженню безбар’єрного доступу до публічних приміщень та облаштування пішохідних переходів звуковими сигналами.

Останні новини Чернігівщини

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності 17:12

Пандемія, карантин, світова економічна криза ввігнали багатьох у стан стресу, який вплинув на якість роботи, креативність чи критичне мислення.

Сезонні солодощі. 7 простих і смачних десертів з полуниці 17:01

Полуниця - одна з найулюбленіших в нашій країні ягід і, зрозуміло, вона добра сама по собі. Але чому б не урізноманітнити своє меню і не приготувати з неї абсолютно нові страви? Особливо з огляду на те, що з нашими рецептами зробити це зовсім не складно.

10 цікавих фактів про блондинок

10 цікавих фактів про блондинок 16:57

Хтось вважає білявих красунь легковажними, а хтось - недостатньо кмітливими.

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні 16:49

Піца на кефірі, сметані, батоні: як приготувати піцу на сковороді швидко та смачно

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року 16:27

Тиждень з 1 до 7 червня особливий, приносить багато важливих подій. Повний місяць очікується 5 червня о 22.25 за київським часом. Це напівтіньове місячне затемнення у Стрільці, яке відкриває довгий коридор затемнень (до 5 липня).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини