Що брати з собою на іспит — гроші чи знання? Розмова про корупцію
«Від сесії до сесії живуть студенти весело»,— кажуть в народі. Та ця приказка дещо застаріла, бо при теперішній системі освіти до сесії ще допуск заробити необхідно. Тож виявляється, що не так вже й весело, а подекуди і дорого. Адже саме заліково-екзаменаційний період стає піком хабарництва у вишах.
У Чернігівському коледжі транспорту та комп'ютерних технологій, що віднедавна є частиною технологічного університету, 9 грудня, відбулася лекція про прояви хабарництва у вишах області та ставлення до цього явища. Така тема була обрана не випадково. Адже саме 9-го грудня відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією.
До того ж, студенти та викладачі цього навчального закладу брали участь у проекті «Відношення до корупції студентів / викладачів / адмінапарату, визначення її видів та розробка механізмів її подолання», що реалізовувався громадською організацією «Громадський центр «ЧАС» за фінансового сприяння Міжнародного фонду «Відродження» та за експертної підтримки ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень». Тож не розповісти своїм товаришам про результати дослідження вони просто не змогли.
Лектором виступила автор і координатор названого проекту, голова ГО «Громадський центр «Час» Вероніка Рибак. Вона детально ознайомила присутніх із механізмом та результом проведеного дослідження.
— Цікаво те, що під час опитування переважна більшість як викладачів так і студентів визнає винними у корупції обидві сторони і, звичайно, не схвалює діяльність такого роду. Напрошується запитання: чому ж тоді це явище досі існує у освітній сфері? — зазначила Вероніка Рибак. —Для того аби побороти хабарництво необхідно об'єднати зусилля, усіх зацікавлених у цьому.
Лекція плавно перейшла у відкритий діалог. Адже, на превеликий жаль, тема є актуальною.
Серед моїх знайомих є ті, хто неодноразово вирішував власні проблеми з навчанням саме за допомогою «подарунку» викладачеві. Та важливо те, що вони вважають це правильним, — каже другокурсник Владислав.— На мою думку, саме через таких студентів страждають інші. Адже вони привчають викладачів до своєрідного «додаткового» заробітку.
Тож, ознайомившись з результатами дослідження, студенти вирушать на іспити. А от що вони візьмуть з собою — гроші чи знання, залишається лише здогадуватися.
Останні новини Чернігівщини
Жінку засуджено за умисне вбивство свого чоловіка 14:13
Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 49-ти річної мешканки м.Чернігова в умисному вбивстві свого чоловіка (ч.1 ст.115 КК України).
Ситуація із станом річки Десна в межах міста покращилася 14:10
Про це під час загальноміської наради 10 вересня доповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради Володимир Хольченков. Вчора забруднені води досягли території міста Чернігова: спостерігалося потемніння води, специфічний запах та на берег викидувало мертву рибу, яка була зібрана комунальниками для захоронення.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: на Чернігівщині готуються до проведення змагань у новому навчальному році 14:05
Проєкт «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги», ініційований Президентом України, стартував минулого року. На Чернігівщині участь у ньому взяли 653 команди (більше 15 тисяч учасників). Загалом же по Україні – це майже 30 тисяч команд і 300 тисяч учасників з 5-ти видів спорту.
Чернігівські поліцейські розслідують кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності 14:01
Інспектори відділу реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції викрили 41-річного водія скутера, який керував транспортом у нетверезому стані. За відмову від складання адміністративних матеріалів правопорушник пропонував поліцейським неправомірну вигоду в сумі 4 тисячі гривень.
Бюджети Чернігівщини у серпні 2024 року отримали 1,9 мільярди гривень податків 13:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків та підтримання економічної безпеки нашої держави, забезпечення фінансовими ресурсами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури.