Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 03:33:36

Що брати з собою на іспит — гроші чи знання? Розмова про корупцію

11.12.2014   10:56

«Від сесії до сесії живуть студенти весело»,— кажуть в народі. Та ця приказка дещо застаріла, бо при теперішній системі освіти до сесії ще допуск заробити необхідно. Тож виявляється, що не так вже й весело, а подекуди і дорого. Адже саме заліково-екзаменаційний період стає піком хабарництва у вишах.

У Чернігівському коледжі транспорту та комп'ютерних технологій, що віднедавна є частиною технологічного університету, 9 грудня, відбулася лекція про прояви хабарництва у вишах області та ставлення до цього явища. Така тема була обрана не випадково. Адже саме 9-го грудня відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією.

До того ж, студенти та викладачі цього навчального закладу брали участь у проекті «Відношення до корупції студентів / викладачів / адмінапарату, визначення її видів та розробка механізмів її подолання», що реалізовувався громадською організацією «Громадський центр «ЧАС» за фінансового сприяння Міжнародного фонду «Відродження» та за експертної підтримки ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень». Тож не розповісти своїм товаришам про результати дослідження вони просто не змогли.

Лектором виступила автор і координатор названого проекту, голова ГО «Громадський центр «Час» Вероніка Рибак. Вона детально ознайомила присутніх із механізмом та результом проведеного дослідження.

— Цікаво те, що під час опитування переважна більшість як викладачів так і студентів визнає винними у корупції обидві сторони і, звичайно, не схвалює діяльність такого роду. Напрошується запитання: чому ж тоді це явище досі існує у освітній сфері? — зазначила Вероніка Рибак. —Для того аби побороти хабарництво необхідно об'єднати зусилля, усіх зацікавлених у цьому.

Лекція плавно перейшла у відкритий діалог. Адже, на превеликий жаль, тема є актуальною.

 Серед моїх знайомих є ті, хто неодноразово вирішував власні проблеми з навчанням саме за допомогою «подарунку» викладачеві. Та важливо те, що вони вважають це правильним, — каже другокурсник Владислав.— На мою думку, саме через таких студентів страждають інші. Адже вони привчають викладачів до своєрідного «додаткового» заробітку.

Тож, ознайомившись з результатами дослідження, студенти вирушать на іспити. А от що вони візьмуть з собою — гроші чи знання, залишається лише здогадуватися.

Останні новини Чернігівщини

1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє

День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25

У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.

Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32

Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.

За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11

За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.

“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41

Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини