Навчально-практичні центри — кузня висококласних робітників
Чи не основними супротивниками професійно-технічної освіти начальник обласного управління освіти і науки Анатолій Заліський назвав демографічну ситуацію і… технічний прогрес.
Розвиваючи свою думку далі, Анатолій Андрійович зауважив, що заклади профтехосвіти нерідко вчать своїх учнів працювати за давно застарілими технологіями, тому їх випускникам доводиться ледь не «з нуля» вчитися на виробництві в процесі роботи. Виправити цю ситуацію в області прагнуть за допомогою навчально-практичних центрів сучасних технологій. Саме вони, переконаний Анатолій Заліський, сприятимуть тому, що освітній процес відповідатиме вимогам сучасності і, навіть, носитиме випереджальний характер.
Діяльність таких центрів та перспективи їх розвитку було презентовано на зустрічі за круглим столом, яка відбулася в Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту з ініціативи комітету з питань освіти і науки Громадської ради при облдержадміністрації.
В області на базі професійно-технічних закладів освіти відкрито вісім навчально-практичних центрів:
- Регіональний навчально-практичний будівельний центр (Чернігівський професійний будівельний ліцей);
- Навчально-практичний центр сучасних швейних технологій та дизайну (Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування);
- Навчально-практичний центр сучасного автосервісу (Чернігівське вище професійне училище);
- Навчально-практичний центр ресторанного сервісу (Чернігівський центр професійно-технічної освіти);
- Регіональний навчально-практичний центр інноваційних будівельних технологій «KNAUF» (Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту);
- Навчально-практичний центр інноваційних технологій санітарно-технічних, електромонтажних, стропальних та зварювальних робіт (Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту);
- Навчально-практичний центр перукарського мистецтва та декоративної косметики (Чернігівський професійний ліцей побуту);
- Навчально-практичний центр сучасних аграрних технологій (Сосницький професійний аграрний ліцей).
Суть створення таких центрів полягає в тому, що за допомогою соціальних партнерів стає можливим навчання на найсучаснішому обладнанні, з використанням сучасних матеріалів і технологій. Що, на жаль, може дозволити собі далеко не кожен заклад профтехосвіти.
Як розповіли керівники учбових закладів, навчання в таких центрах дозволяє підвищити кваліфікацію випускників, їх конкурентоздатність на ринку праці. Крім того, підняти свій фаховий рівень тут можуть і майстри виробничого навчання з інших училищ чи ліцеїв, і спеціалісти, що вже працюють та бажають розвивати свою професійну майстерність.
Ефективність діяльності подібних центрів додатково підтверджена достойною участю та численними перемогами на всеукраїнських конкурсах професійної майстерності викладачів та учнів чернігівських професійно-технічних навчальних закладів.
Члени громадської ради із зацікавленістю оглянули навчально-практичні центри ліцею залізничного транспорту, відзначили їх сучасний вигляд та рівень обізнаності учнів. У ході обговорення теми зустрічі було наголошено на тому, що практику створення таких центрів потрібно продовжувати, не забуваючи про вдосконалення вже існуючої бази. Тоді й кваліфікація випускників буде належною, і престиж робітничих професій зростатиме.
Крім того, зауважив голова комітету з питань освіти і науки Громадської ради при облдержадміністрації Олександр Коваленко, важливо й надалі продовжувати тісну співпрацю із закордонними партнерами, в тому числі й запозичуючи кращий досвід зарубіжних колег.
Олександр Коваленко зазначив також, що останнім часом значна частина старшокласників переглядає свої життєві пріоритети і надає перевагу робітничим професіям, затребуваним на ринку праці. А це вже є свідченням зростання рівня і престижу професійно-технічної освіти.
Останні новини Чернігівщини
Урочисто та з конструктивом: В’ячеслав Чаус зустрівся з волонтерами області 09:32
З Міжнародним днем волонтера активістів з усієї Чернігівщини вітали сьогодні начальник ОВА В’ячеслав Чаус та голова обласної ради Олена Дмитренко.
13 новеньких шкільних автобусів поїхало до громад 09:26
Транспорт для закладів освіти придбали коштом державної субвенції на умовах співфінансування з місцевими бюджетами. Якщо детальніше, то це понад 28 мільйонів гривень – від держави і майже 11 мільйонів – від громад.
«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 09:22
Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток»: ставити «лайки» під відео в Тік-тоці, «дивитися відео і заробляти» тощо. Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку. Ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які спонукають переказати кошти під приводом швидкого заробітку.

У Чернігові правоохоронці скерували до суду кримінальне провадження щодо наркоторгівця з мільйонним обігом 09:18
Поліцейські спільно зі співробітниками СБУ викрили цього 23-річного місцевого мешканця у збуті психотропної речовини у вересні поточного року.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:12
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.