Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 10 грудня, 02:07:26

Проведено семінар з питань покращення організації навчання працюючого населення

05.12.2014   13:06

На базі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області 4 та 5 грудня було проведено семінар з питань покращення організації навчання працюючого населення із начальниками міських (районних) відділів та інспекторським складом УДСНС України у Чернігівській області.

Семінар розпочався зі вступних слів заступника начальника УДСНС України у Чернігівській області підполковника служби цивільного захисту Аникієнко Ю.М. та начальника НМЦ ЦЗ та БЖД полковника служби цивільного захисту Назіна О.І.

Свої виступи для цього заходу підготували представники Управління ДСНС України в Чернігівській області та співробітники НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області. Протягом двох днів до занять у Центрі було залучено близько 100 слухачів.

Під час проведення семінару наголос був зроблений на вимогах чинної нормативно-правової бази стосовно обов’язковості навчання населення з питань цивільного захисту. Присутнім були надані роз’яснення щодо повноважень Центру та алгоритм комплектування слухачами навчальних груп з цивільного захисту та пожежної безпеки. Згідно Постанови КМУ від 23 жовтня 2013 року № 819, функціональне навчання осіб керівного складу та фахівців органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування проводиться відповідно до державного замовлення за рахунок коштів державного бюджету, а навчання суб’єктів господарювання – за контрактом з фізичними та юридичними особами. Також був доведений затверджений вищезазначеною постановою перелік категорій осіб, які підлягають навчанню з питань цивільного захисту. Окрім цього, зазначено, що механізм організації навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, його структура, види та форми визначені Постановою КМУ від 26 червня 2013 р. № 444.

Обговоренням одного із цільових питань, що стояли на порядку денному, стало проведення навчання посадових осіб установ, підприємств та організацій, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту та пожежної безпеки. Особлива увага була приділена розгляду питань утримання, збереження та списання захисних споруд цивільного захисту. Фахівців ознайомили із конструктивними особливостями захисних споруд, на слайдах продемонстрували, на які питання необхідно звертати увагу при проведенні технічної інвентаризації захисних споруд, перевірці стану утримання та визначенні рівня їх готовності до використання за призначенням.

Виступаючі в ході проведення лекційних занять поглибили знання присутніх щодо функціонування Єдиної державної системи цивільного захисту України, надали інформацію з основ планування та управління заходами та діями сил цивільного захисту, розкрили питання підготовки населення до дій при виникненні НС техногенного та природного характеру.

Вдале проведення семінару засвідчило, що подібні заходи надзвичайно важливі і корисні. Широка обізнаність у питаннях, які розглядались, дає можливість мінімізувати випадки порушення законодавства у сфері цивільного захисту, зберегти життя та здоров’я людей.

 

Тетяна Моргун, Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області.

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини