Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 31 травня, 16:28:36

Під Черніговом запрацював Освітній дім з прав людини

26.11.2014   12:36Агенцiя

Офіційне відкриття цього закладу 24 листопада зібрало представників домів з прав людини, що діють в усьому світі.

Це такі заклади, де правозахисники можуть вільно зустрічатися, обмінюватися думками і навіть знаходити тимчасовий прихисток. Однак дім, обладнаний неподалік Чернігова, у с. Количівка, має особливість – він створений саме для навчання. І це перший подібний заклад не тільки в Україні, а й світі.

Урочисте відкриття поки що єдиного Освітнього дому з прав людини відвідали правозахисники з 13 країн, де діє мережа Домів з прав людини (загалом їх 18). Відтепер на цьому майданчику можна реалізовувати міжнародні, всеукраїнські та регіональні освітні проекти, - відзначає голова правління Чернігівського освітнього дому з прав людини Сергій Буров.

«Ми почали мріяти про цей проект кілька років тому, коли дізналися, що існує така мережа, як Дома з прав людини. До нас звернулися білоруські правозахисники, які шукали місце для такого дому, адже в себе на батьківщині відкрити його вони не могли і розглядали кілька можливих варіантів: Київ, Чернігів чи Вільнюс, і врешті-решт обрали Вільнюс, - пригадує Сергій Буров. – Хочу зауважити, що цей проект був реалізований завдяки об’єднанню ресурсів багатьох організацій. Фонд Домів з прав людини допоміг нам придбати саме приміщення. Реконструкцію в ньому ми зробили завдяки Українській гельсінській спілці з прав людини та фонду Чарльза Мотта, техніку допоможе придбати агенція США з міжнародного розвитку. Наші заходи підтримує міжнародний фонд «Відродження» та багато інших донорів».

Засновниками Освітнього дому з прав людини в Україні стали декілька чернігівських громадських організацій, зокрема: «МАрт» (голова правління - Сергій Буров), «АХАЛАР» (Юрій Трофименко) та  «Чернігівський комітет захисту прав людини» (Віктор Тарасов). Ініціативу підтримали та долучилися Закарпатський правозахисний центр, Кримська правозахисна організація «Альменда», Луганська правозахисна організація «Поступ».

У центрі вже проживають учасники семінарів та тренінгів, тренери та експерти. До речі, зараз у будинку знайшли тимчасовий притулок дві родини переселенців – з Криму та зі Сходу України.

Загалом сучасний офісний центр тут вдалося зробити менше, ніж за рік.

Керівник громадської організації «Центр АХАЛАР» Юрій Трофименко вважає: «Цей заклад створений для того, щоб кожна людина, котра має корисну ініціативу, отримала тут підтримку й змогла її реалізувати. Крім того, вже зараз тут можна отримати юридичні консультації. Наступний напрямок діяльності – освітні заходи».

Вікторія Сидорова

Останні новини Чернігівщини

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року 16:27

Тиждень з 1 до 7 червня особливий, приносить багато важливих подій. Повний місяць очікується 5 червня о 22.25 за київським часом. Це напівтіньове місячне затемнення у Стрільці, яке відкриває довгий коридор затемнень (до 5 липня).

31 травня - Всесвітній день без тютюну

31 травня - Всесвітній день без тютюну 06:41

Загальновідомо, що куріння є однією з найбільш поширених шкідливих звичок, боротьба з якою є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. У всьому світі 31 травня проводиться міжнародна акція щодо боротьби з курінням – Всесвітній день без тютюну. Головне завдання цієї акції – підняти рівень самосвідомості людей, які першими повинні піклуватися про своє здоров’я.

31 травня - Всесвітній день блондинок

31 травня - Всесвітній день блондинок 06:40

Найяскравіша, найпомітніша і найбільш світлоголова частина людства нарешті здобула своє власнє довгоочікуванє і заслуженє свято. Можливо тому, що білявих дам, як вони гнівно стверджують, глумливо зневажають буквально по всьому світу, світла дата 31 травня оголошена Всесвітнім днем блондинок.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини