Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 травня, 10:31:19

Валерій Калниш у Чернігові надихав молодих журналістів

24.11.2014   11:09Агенцiя

Валерій Калниш, екс-головред газети «Коммерсантъ Украина», провів 21 листопада лекцію для учасників «Школи молодого журналіста» у приміщенні Чернігівського ЦППК. Він поділився досвідом власної роботи, методиками підготовки матеріалів та розповів, від чого краще утриматися журналісту.

Тим, кого цікавлять лише гроші, не варто йти у журналістику. Цю ідею Валерій Калниш цілком ясно доніс до своїх слухачів. Натомість дорога у професію відкрита для тих, хто готовий видобувати інформацію, розказувати про те, про що ніхто інший не розкаже, і тих, хто просто не може жити без журналістики.

Втім, якщо учасники школи і були розчаровані такою позицією авторитетного журналіста, виду вони не подали. Натомість активно конспектували його поради щодо підготовки якісних публікацій, щедро проілюстровані прикладами з особистої практики. А невдовзі після лекції — випадковість чи ні? — одна з молодих журналісток зізналася у соцмережі, що відчула прилив натхнення.

Протягом двох годин тренер навчав своїх слухачів, як досягти високих стандартів у журналістиці.

Замітка, репортаж та інтерв'ю — особливостям цих видів матеріалів Валерій Калниш приділив чи не найбільше часу. Окремо обговорили підходи до написання заголовків. Якщо заголовки смішні та іронічні – це добре, зауважив журналіст. Разом з тим, не можна використовувати провокативні заголовки, які вводять в оману читача. Слід дотримуватися правил журналістської етики та не допускати образливих заголовків або ж обігравати у них прізвища ньюсмейкерів.

Валерій Калниш також порадив молодим журналістам тримати дистанцію і не вступати у дружні стосунки з ньюсмейкерами. У протилежному випадку чимось: або дружбою, або професійними принципами — доведеться рано чи пізно пожертвувати.

 

Валерій Сорокін, координатор проекту «Школа молодого журналіста»

Останні новини Чернігівщини

Аудитори виявили порушень на суму 854,2 тис. грн в Управлінні освіти, сім’ї, молоді та спорту Сновської міськради

Аудитори виявили порушень на суму 854,2 тис. грн в Управлінні освіти, сім’ї, молоді та спорту Сновської міськради 10:18

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Сновської міської ради за період з 01.01.2017 по 31.12.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 854,2 тис. грн.

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Городнянського району Дениса Камка

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Городнянського району Дениса Камка 10:08

27 травня голова Чернігівської державної обласної адміністрації Андрій Прокопенко представив колективу Городнянської районної державної адміністрації нового керівника – Дениса Камка.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:54

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 27 травня до 8:00 28 травня 2020 року.

У Чернігівській ОДА сформували реєстр перспективних земель водного фонду

У Чернігівській ОДА сформували реєстр перспективних земель водного фонду 08:48

Продаж права оренди землі на конкурентних та прозорих засадах є одним з дієвих інструментів раціонального використання земельного фонду громад та додатковим джерелом наповнення місцевих бюджетів.