Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 13:17:56

"Школа молодого журналіста" у Чернігові про термінологію в інформаційній війні

21.11.2014   08:10Агенцiя

20 листопада в Чернігові на черговому занятті у «Школі молодого журналіста» була розглянута тема про роль термінології у сфері інформації і особливо в інформаційній війні, яку в режимі воєнного часу веде Російська Федерація проти України.

Представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко підкреслив, що за допомогою термінів, які використовують працівники ЗМІ, формується в аудиторії образ героя чи ворога, формується поділ на «своїх» і «чужих», визначається, що є добре, а що – погано.

Сучасний російський агресор продовжує в нових умовах інформаційну війну проти українського народу, як і їхній попередник – СРСР.

Особливу увагу історик звернув на свідоме використання маніпулятивної термінології російськими фахівцями в історії для використання комуністичних міфів з метою знищення незалежної держави Україна.

Інструменти російської пропаганди, на які перетворилися ЗМІ у Російській Федерації, називають український національно-визвольний рух, борців за незалежність України та захисників сучасної суверенної держави «мазепинцями», «гайдамаками», «петлюрівцями», «бандерівцями», «фашистами». І навпаки, терористів московські маніпулятори називають «ополченцями», терористичні маріонеткові угрупування російської «п’ятої колони» – якимись «народними республіками», штучно до них прив’язують якісь історичні назви, котрі до цих утворень не мають жодного стосунку.

Сергій Бутко наголосив, що запекла відмова Кремля та провладних імперських істориків визнати Голодомор 1932–1933 років в Україні геноцидом Українського народу, визнати факт голодоморів 1921–1923 і 1946–1947 років в Україні, їхнє заперечення терміну «голодомор» в 2014 році стала більш зрозумілою.

Це не тільки намагання приховати «незручні» факти з біографії Радянського Союзу, розвал якого так оплакує президент Російської Федерації В. Путін.

Аналіз ситуації на окупованій території Донецької і Луганської областей України показує, що російський агресор та його п’ята колона намагаються продовжувати використовувати продовольство як інструмент контролю за населенням та його пограбування (керований голод). З інформацій останніх днів видно, що з вини агресора на Донбасі вже почався новий голодомор, є жертви.

Отже, штучний голод й досі залишився інструментом упокорення народів для правлячого режиму Російської Федерації. Представник Українського інституту національної пам’яті спільно з молодими журналістами, координатором проекту, співробітником Департаменту інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації Валерієм Сорокіним прийшли до висновку, що використання точних термінів, їхнє роз’яснення аудиторії, і, головне, правдива інформація розвінчає та викриє будь які вигадки та спецоперації агресора.


Український інститут національної пам’яті
 

Останні новини Чернігівщини

Прилуцький район: під час ліквідації пожежі житлового будинку врятовано дві людини

Прилуцький район: під час ліквідації пожежі житлового будинку врятовано дві людини 10:54

26 травня о 23:53 до Служби порятунку "101" у Прилуцькому районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с.Онищенків, що за 12 км від райцентру.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:45

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк 10:11

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко 26 травня представив активу Ріпкинського району нову очільницю Ріпкинської райдержадміністрації – Людмилу Позняк.