Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 травня, 23:22:43

Наукова конференція в ЧНПУ як чинник об’єднання та прогресу

25.10.2014   08:05Агенцiя

Міжнародну наукову конференцію «Актуальні проблеми сучасної біомеханіки фізичного виховання та спорту» пам’яті Анатолія Лапутіна, що проходила 16—17 жовтня в Чернігівському національному педагогічному університеті ім. Т.Г. Шевченка, можна вважати не тільки виявом шани відомому вченому та одним із чинників прогресу в біомеханіці, а й об’єднувальним фактором.

«Адже народ і нація тримаються тоді, коли зберігаються традиції, однією з яких є ця конференція, що проходить уже сьомий рік поспіль», — переконана почесна гостя заходу, кандидат філософських наук, доцент Олександра Лапутіна, дружина відомого вченого та засновника цієї дисципліни в Україні.

Незважаючи на складний період у житті країни, і цього разу захід підтвердив свій статус міжнародного, зібравши близько 130 науковців з України, Білорусі та Польщі. Серед зацікавлених були й наукові співробітники Державного науково-дослідницького центру ЗСУ, що дислокується в Чернігові та займається розробками військової техніки. А її робота, як відомо, неможлива без участі людини, отже, і без урахування законів біомеханіки.

Так, тема виступу науковця з Мінська Миколи Сотського стосувалася нового напрямку — тренажеробудування, а саме — перспективи тренажерів із багатьма ступенями свободи (робота, що була висунена в Білорусі на здобуття державної премії). «На цій науковій конференції я вчетверте, — каже він, — адже на теренах колишнього СРСР це єдина така школа, що піднімає актуальні питання біомеханіки». Крім того, як зазначив член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, ректор педуніверситету Микола Носко, формат заходу щоразу дозволяє розглянути нове бачення проблем, які пов’язані не тільки з фізкультурою і спортом, а й виховним процесом, що є теж важливим у світлі подій у країні.


http://vid.cn.ua/content/view/11232/65/
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 211 нових випадків COVID-19

Виявлено 211 нових випадків COVID-19 18:52

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 15 травня зафіксовано 211 нових випадків COVID-19.

Нові авто для

Нові авто для "швидкої" 12:34

Днями КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» отримав чергову партію з п’яти автомобілів оновленої модифікації, які надійшли до закладу за рахунок коштів, що виділені Національною Службою здоров’я України.

Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на публічній службі

Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на публічній службі 12:29

Реалізація положень антикорупційного законодавства, питання попередження корупційних правопорушень в діяльності працівників органів публічної влади обговорювалися під час дистанційного навчання «Забезпечення ефективності та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:13

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 травня по 8:00 15 травня 2021 року.

В облдержадміністрації презентували книгу, присвячену репресованим жителям Чернігівського району

В облдержадміністрації презентували книгу, присвячену репресованим жителям Чернігівського району 12:09

14 травня, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій в облдержадміністрації відбулася презентація книги другої науково-популярного видання «Долі репресованих земляків. Чернігівський район».