Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 31 травня, 16:49:35

Наукова конференція в ЧНПУ як чинник об’єднання та прогресу

25.10.2014   08:05Агенцiя

Міжнародну наукову конференцію «Актуальні проблеми сучасної біомеханіки фізичного виховання та спорту» пам’яті Анатолія Лапутіна, що проходила 16—17 жовтня в Чернігівському національному педагогічному університеті ім. Т.Г. Шевченка, можна вважати не тільки виявом шани відомому вченому та одним із чинників прогресу в біомеханіці, а й об’єднувальним фактором.

«Адже народ і нація тримаються тоді, коли зберігаються традиції, однією з яких є ця конференція, що проходить уже сьомий рік поспіль», — переконана почесна гостя заходу, кандидат філософських наук, доцент Олександра Лапутіна, дружина відомого вченого та засновника цієї дисципліни в Україні.

Незважаючи на складний період у житті країни, і цього разу захід підтвердив свій статус міжнародного, зібравши близько 130 науковців з України, Білорусі та Польщі. Серед зацікавлених були й наукові співробітники Державного науково-дослідницького центру ЗСУ, що дислокується в Чернігові та займається розробками військової техніки. А її робота, як відомо, неможлива без участі людини, отже, і без урахування законів біомеханіки.

Так, тема виступу науковця з Мінська Миколи Сотського стосувалася нового напрямку — тренажеробудування, а саме — перспективи тренажерів із багатьма ступенями свободи (робота, що була висунена в Білорусі на здобуття державної премії). «На цій науковій конференції я вчетверте, — каже він, — адже на теренах колишнього СРСР це єдина така школа, що піднімає актуальні питання біомеханіки». Крім того, як зазначив член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, ректор педуніверситету Микола Носко, формат заходу щоразу дозволяє розглянути нове бачення проблем, які пов’язані не тільки з фізкультурою і спортом, а й виховним процесом, що є теж важливим у світлі подій у країні.


http://vid.cn.ua/content/view/11232/65/
 

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні 16:49

Піца на кефірі, сметані, батоні: як приготувати піцу на сковороді швидко та смачно

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року 16:27

Тиждень з 1 до 7 червня особливий, приносить багато важливих подій. Повний місяць очікується 5 червня о 22.25 за київським часом. Це напівтіньове місячне затемнення у Стрільці, яке відкриває довгий коридор затемнень (до 5 липня).

31 травня - Всесвітній день без тютюну

31 травня - Всесвітній день без тютюну 06:41

Загальновідомо, що куріння є однією з найбільш поширених шкідливих звичок, боротьба з якою є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. У всьому світі 31 травня проводиться міжнародна акція щодо боротьби з курінням – Всесвітній день без тютюну. Головне завдання цієї акції – підняти рівень самосвідомості людей, які першими повинні піклуватися про своє здоров’я.

31 травня - Всесвітній день блондинок

31 травня - Всесвітній день блондинок 06:40

Найяскравіша, найпомітніша і найбільш світлоголова частина людства нарешті здобула своє власнє довгоочікуванє і заслуженє свято. Можливо тому, що білявих дам, як вони гнівно стверджують, глумливо зневажають буквально по всьому світу, світла дата 31 травня оголошена Всесвітнім днем блондинок.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини