Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 19:21:48

В Чернігові пройшов семінар з питань доступу до публічної інформації

08.10.2014   11:10Агенцiя

Семінар з питань доступу до публічної інформації для працівників органів державної влади та місцевого самоврядування Чернігівської області відбувся 7 жовтня 2014 р.

Захід організований та проведений Харківською правозахисною групою спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Модераторами заходу виступили експерт Харківської захисної групи Олександр Павліченко та юрист Інституту масової інформації Роман Головенко.

"Право на інформацію   одне з основних прав та ознак демократичного суспільства. Ефективність практичного застосування законодавства про доступ до публічної інформації має стати одним з інструментів на шляху подолання закритих, корумпованих суспільних відносин в сучасній Україні", наголосив Олександр Павліченко.
 
В ході зустрічі обговорювалися поняття публічної інформації, міжнародні стандарти та питання європейської практики реалізації прав на доступ до інформації. Учасники семінару звернули увагу на такі суперечливі положення вітчизняного інформаційного законодавства, як: співвідношення закону про доступ до публічної інформації із законами про захист персональних даних, звернення громадян; відносини щодо інформації з обмеженим доступом; відмова у наданні інформації та відповідальність за ненадання інформації.

Подальша дискусія підтвердила наявність інших проблемних зон застосування Законів України "Про доступ до публічної інформації" та "Про інформацію".

Сюди відносяться вимоги щодо оприлюднення проектів рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; можливості надання оплатної та безоплатної відповіді на запити та питання про те, що є суспільно значимою інформацією. Наприкінці семінару його учасники підготували ряд пропозицій щодо вдосконалення українського інформаційного законодавства.


 

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового очільника Прилуцької РДА

Представлено нового очільника Прилуцької РДА 18:34

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Прилуцької районної державної адміністрації Олесю Кісленко.

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату 16:34

Чернігівський клуб здобув виїзну перемогу і продовжує боротьбу за медалі УПЛ.

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями 14:49

Формування структури цілей та завдань майбутньої стратегії розвитку – ключове питання, що обговорювалося під час третього засідання робочої групи Кіптівської об`єднаної територіальної громади – це основа головного планувального документу громади.

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію 14:41

Станом на 11 годину 30 травня в Чернігівській області + 13 випадків коронавірусу.

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні  коштами комунального підприємства та службовій недбалості

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні коштами комунального підприємства та службовій недбалості 12:52

Прокуратура Чернігівської області повідомила про підозру у службовій недбалості та заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем головному бухгалтеру одного з комунальних підприємств області ( ч. 2, ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України).