Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 11 грудня, 02:05:55

В Чернігові пройшов семінар з питань доступу до публічної інформації

08.10.2014   11:10Агенцiя

Семінар з питань доступу до публічної інформації для працівників органів державної влади та місцевого самоврядування Чернігівської області відбувся 7 жовтня 2014 р.

Захід організований та проведений Харківською правозахисною групою спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Модераторами заходу виступили експерт Харківської захисної групи Олександр Павліченко та юрист Інституту масової інформації Роман Головенко.

"Право на інформацію   одне з основних прав та ознак демократичного суспільства. Ефективність практичного застосування законодавства про доступ до публічної інформації має стати одним з інструментів на шляху подолання закритих, корумпованих суспільних відносин в сучасній Україні", наголосив Олександр Павліченко.
 
В ході зустрічі обговорювалися поняття публічної інформації, міжнародні стандарти та питання європейської практики реалізації прав на доступ до інформації. Учасники семінару звернули увагу на такі суперечливі положення вітчизняного інформаційного законодавства, як: співвідношення закону про доступ до публічної інформації із законами про захист персональних даних, звернення громадян; відносини щодо інформації з обмеженим доступом; відмова у наданні інформації та відповідальність за ненадання інформації.

Подальша дискусія підтвердила наявність інших проблемних зон застосування Законів України "Про доступ до публічної інформації" та "Про інформацію".

Сюди відносяться вимоги щодо оприлюднення проектів рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування; можливості надання оплатної та безоплатної відповіді на запити та питання про те, що є суспільно значимою інформацією. Наприкінці семінару його учасники підготували ряд пропозицій щодо вдосконалення українського інформаційного законодавства.


 

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини