Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 липня, 22:46:56

У центрі уваги освітян області турбота про дітей із сімей вимушених переселенців

29.09.2014   10:54Агенцiя

Органи управління освітою Чернігівської області тримають на постійному контролі та оперативно надають необхідну допомогу усім сім’ям з неповнолітніми дітьми, які прибули з тимчасово окупованої території АР Крим, районів проведення антитерористичної операції.

Відповідно до нормативних документів Міністерства освіти і науки України вони зараховуються до навчальних закладів за спрощеною процедурою. А саме:

• до дошкільних навчальних закладів діти зараховуються без попередньої електронної реєстрації;

• до загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів дозволено зараховувати учнів без відповідних документів про базову та повну загальну середню освіту та додатків до них, з подальшим відновленням їх в установленому порядку.

За даними відділів освіти райдержадміністрацій, управлінь освіти міських рад станом на 25.09.2014 року з Донецької та Луганської областей тимчасово проживають в Чернігівській області 758 дітей дошкільного та шкільного віку. З них до дошкільних навчальних закладів влаштовано 122 дитини запропоновано 4), до загальноосвітніх навчальних закладів – 602, до інтернатних закладів – 20 дітей.

Решта дітей віком до 3 років проживають з батьками і не потребують зарахування до ДНЗ.

Крім того, 108 дітей вимушених переселенців з районів проведення антитерористичної операції, перебувають на даний момент у санаторії «Десна», с. Ладинка Чернігівського району. Для 77 з них, які є дітьми шкільного віку, з 22 вересня організовано навчання у загальноосвітніх навчальних закладах району (47 дітей навчаються у Краснянській ЗОШ І-ІІІ ст., 30 – у Ладинській ЗОШ І-ІІ ст. Чернігівського району). У свою чергу, діти дошкільного віку, проживають у санаторії разом з матерями.

Серед дітей, які прибули з районів проведення АТО, є 4 дитини з особливими освітніми потребами, з яких 2 дитини хворі на дитячий церебральний параліч, 1 дитина з вадами розумового розвитку та 1 дитина з вадами слуху.

Дитина з вадами слуху навчається в Чернігівській спеціальній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Двоє дітей із прийомної сім’ї навчаються в Ладинській ЗОШ І-ІІ ст. Чернігівського району.

У навчальних закладах дітям надаються якісні освітні послуги. Для всіх організовано безкоштовне харчування, забезпечено необхідним одягом, канцтоварами.

На даний час в області проживає – 74 дитини дошкільного та шкільного віку з Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Із них до дошкільних навчальних закладів влаштовано 21 дитину (запропоновано 3), до загальноосвітніх навчальних закладів – 40 дітей. Ще 1 – дитина-інвалід не навчається за станом здоров’я.

Решта дітей віком до 3 років проживають з батьками і не потребують влаштування до ДНЗ. У професійно-технічних навчальних закладах області навчаються 12 учнів з Донецької та Луганської областей та 1 учень з Автономної Республіки Крим.

Станом на початок 2014-2015 навчального року до вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації області вступили (перевелись) з Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей 77 студентів, у тому числі до університетів і інститутів – 53 (з них 45 – жителі Донецької та Луганської областей), до коледжів і технікумів – 24 (з них 21 – жителі Донецької та Луганської областей).
 

Останні новини Чернігівщини

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду 17:12

Напередодні свята Івана Купала у бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов літературно-містичний вечір.

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання 16:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА на 11 годину 7 липня в області одужали 32 раніше інфікованих COVID-19. З них 27 з Чернігова, двоє з Чернігівського району та по одному з Носівського, Куликівського та Ніжинського районів.

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020 14:55

7 липня консультанти Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України відвідали Городнянську ОТГ.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі 12:30

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі. Таке рішення прийняте з урахуванням того, що показники захворюваності на коронавірусну інфекцію по Чернігову досить спокійні.