Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 31 травня, 17:37:37

У Чернігові створено 8 інклюзивних класів

30.08.2014   11:52

У Чернігові з 1 вересня у школах міста працюватимуть 8 інклюзивних класів. Про це під час серпневої конференції освітян повідомив начальник управління освіти міськради Володимир Купріяненко.

За його словами, у місті діє диференційована система спеціальних навчальних закладів. Це, зокрема, дошкільний навчальний заклад №23 (для дітей з вадами слуху – відвідують 103 дошкільнят), спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступеня для дітей з вадами інтелектуального розвитку, де навчаються та виховуються 103 дітей. Також відкрито 63 спеціальні групи для дітей дошкільного віку і 22 спеціальні класи для дітей із затримкою психічного розвитку при загальноосвітніх навчальних закладах.

Перший інклюзивний клас, де навчалася дитина з розладами аутичного спектру, був створений у ЗОШ №24 минулого року. Цього року для забезпечення впровадження процесу інклюзивного навчання з 1 вересня будуть відкриті такі класи у ЗНЗ №10, 17 і 18 (по одному класу), в ЗНЗ №30 (два класи), №24 (три класи).

У дитсадку №73 буде відкрита спеціальна група ранньої реабілітації для дітей з важкими вадами мовлення. У ДНЗ №52 запроваджується модель дошкільної інклюзивної освіти.

"Відсутність нормативно-правових актів щодо дошкільної інклюзивної освіти є перешкодою до її широкого впровадження у місті Чернігові", - пояснив В. Купріяненко.


Довідка: Інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права навчатися за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами, зокрема дитини з особливостями психофізичного розвитку, в умовах загальноосвітнього закладу.

Останні новини Чернігівщини

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності

Сім способів підвищити стресостійкість в умовах нестабільності 17:12

Пандемія, карантин, світова економічна криза ввігнали багатьох у стан стресу, який вплинув на якість роботи, креативність чи критичне мислення.

Сезонні солодощі. 7 простих і смачних десертів з полуниці 17:01

Полуниця - одна з найулюбленіших в нашій країні ягід і, зрозуміло, вона добра сама по собі. Але чому б не урізноманітнити своє меню і не приготувати з неї абсолютно нові страви? Особливо з огляду на те, що з нашими рецептами зробити це зовсім не складно.

10 цікавих фактів про блондинок

10 цікавих фактів про блондинок 16:57

Хтось вважає білявих красунь легковажними, а хтось - недостатньо кмітливими.

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні

Смачні рецепти вихідного дня: піца на кефірі, сметані та батоні 16:49

Піца на кефірі, сметані, батоні: як приготувати піцу на сковороді швидко та смачно

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 1-7 червня 2020 року 16:27

Тиждень з 1 до 7 червня особливий, приносить багато важливих подій. Повний місяць очікується 5 червня о 22.25 за київським часом. Це напівтіньове місячне затемнення у Стрільці, яке відкриває довгий коридор затемнень (до 5 липня).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини