Об’єднаймо зусилля заради захисту та підтримки прав дитини
На об’єднання зусиль на рівні місцевої громади заради забезпечення прав дитини спрямована ініціатива громадської організації М’АРТ, що передбачає вплив на покращення ефективності місцевої політики стосовно виконання стандартів Конвенції ООН про права дитини та рекомендацій Комітету ООН з прав дитини, зроблених на початку 2011 року за результатами розгляду чергової періодичної доповіді нашої держави до Комітету.

В рамках зазначеної ініціативи проводяться дослідницькі та освітні заходи, надається правова допомога в інтересах дітей, виробляються пропозиції щодо побудови місцевої стратегії спрямованої на забезпечення прав дитини.
Важливим кроком на цьому шляху є тренінг “Захист та підтримка прав дитини” для представників ЗМІ, соціальних служб, органів місцевої влади та громадських діячів, які працюють в інтересах дітей в Чернігівській області, перша сесія якого відбулась в Чернігові з 9 по 11 січня 2012 року. Тренінг є навчальних заходом Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини” (www.edu.helsinki.org.ua) і організований громадською організацією М’АРТ за фінансової підтримки ПРООН в Україні.
Учасники тренінгу мають можливість отримати спеціальну підготовку щодо прав дитини, аналізу ситуації з дотримання прав дитини, планування дій та місцевої політики на захист прав дитини.
Заняття під час першої сесії проводили представники Гельсінського фонду з прав людини (Варшава, Польща) – Ельжбета Чиж, громадської організації М’АРТ (Чернігів, Україна) та Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини” – Руслана Бурова та Сергій Буров.
За змістом перша сесія тренінгу охоплювала наступні теми: основи концепції прав людини та прав дитини, еволюція прав дитини, міжнародні та національні механізми захисту прав дитини. Одним із центральних місць в програмі були загальний огляд та обговорення Заключних зауважень Комітету ООН з прав дитини щодо зведеної третьої та четвертої періодичної доповіді України. Представники громадської організації М’АРТ Влада Бут, Анна Палькова, Олександр Квітницький ознайомили учасників з попередніми результатами досліджень щодо дотримання прав дитини в Чернігівській області. Для цього активісти проводять аналіз місцевих нормативно-правових актів, матеріалів місцевих ЗМІ, звернень громадян до громадської приймальні організації, результатів спостережень під час відвідування закладів де постійно перебувають діти без батьків (інтернатні заклади, виховна колонія).
Учасники першої сесії тренінгу ознайомились з досвідом та успішними практиками в сфері захисту прав дитини Польщі та Росії від представників ОГС із цих країн, які взяли участь у тренінгу.
Протягом двох сесій тренінгу та дистанційного етапу підготовки учасники здійснюють аналіз окремих проблем щодо дотримання прав дитини в Чернігівській області. Усі хто проходять навчання мають можливість долучитись до безпосередніх дій, беручи участь у дослідницьких та інформаційних виїзних заходах до місць де постійно перебувають діти без батьків.
Наступна сесія тренінгу проходитиме 15 – 17 лютого 2012 року під час якої планується розробити рекомендації щодо місцевої стратегії у сфері захисту прав дитини.
Приєднатись до ініціативи можна звернувшись за наступними контактами: м.Чернігів, Проспект Миру, 21-а, кімн. 15, тел.: (0462) 77-41-10, е-mail: Mart_org@googlemail.com
Піпкун Наталія
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.