Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 грудня, 09:03:12

Володимир Івашко: Мережу дошкільних навчальних закладів буде розширено

04.08.2014   14:56

Як свідчить статистика, дошкільним вихованням в області охоплено 90,3% дітей від 3 до 6 років. Перевантаження ДНЗ залишається проблемним питанням: обласний показник – 114 дітей на 100 місць. У м. Ніжин він сягає 207.

Відповідно до Програми соціально-економічного розвитку передбачається відкриття 10 дошкільних навчальних закладів. Уже відкрито 4 додаткові групи на базі діючих закладів Варвинського, Талалаївського та Срібнянського районів. На часі – відкриття дитячих садків у Бобровицькому, Новгород-Сіверському та Щорському районах. Влада Ніжина вишукує можливості для відкриття додаткових 11 груп, що дасть можливість здобувати дошкільну освіту 221 дитині.

Як відзначає голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко, дошкільне виховання є необхідним атрибутом для підготовки дитини до здобуття основної освіти. Тому завдання влади на місцях – збереження мережі існуючих дитячих садків та відновлення роботи тих, що за певних причин не працюють.

Так, у Чернігові тривають ремонтні роботи у ДНЗ №11 на 120 місць, який використовувався не за призначенням, звільнено ДНЗ №9, у приміщенні якого працював «Укртелеком», на черзі – повернення дітям ще двох закладів.

За дорученням голови облдержадміністрації створено районну комісію з обстеження приміщення Батуринської ЗОШ, якою надано пропозиції щодо виділення окремих кімнат для відкриття у цьому навчальному році двох додаткових груп.

– Навіть в умовах жорсткої економії бюджетних коштів ми маємо забезпечити кожній дитині, у тому числі і тій, яка проживає в сільській місцевості, право на якісну дошкільну освіту. Це може бути зроблено шляхом повернення до системи освіти перепрофільованого дошкільного закладу; створення НВК; відкриття приватного закладу чи групи. Із залученням спонсорських коштів та допомогою небайдужих людей додаткові місця в дитячих садках необхідно відкрити в кожному районі й місті, а черги – ліквідувати, - зазначає Володимир Івашко.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:40

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 2 грудня по 8:00 3 грудня 2020 року.

Відділення мікрохірургії ока обласної лікарні консультуватимуть всіх бажаючих у телефонному режимі

Відділення мікрохірургії ока обласної лікарні консультуватимуть всіх бажаючих у телефонному режимі 08:24

Протягом грудня 2020 року лікарі відділення мікрохірургії ока консультуватимуть всіх бажаючих у телефонному режимі за номером 0988702052 у робочі дні із 9-ї до 12-ї години.

Відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу 08:11

1 грудня в режимі онлайн відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Чернігівський облдержадміністрації.

Затверджена Програма розвитку ЖКГ Чернігова на найближчі п'ять років

Затверджена Програма розвитку ЖКГ Чернігова на найближчі п'ять років 08:03

Комплексну цільову Програму розвитку житлово-комунального господарства міста Чернігова на 2021-2025 роки затверджено депутатами Чернігівської міської ради на засіданні 1 грудня.

Прикордонники знайшли приховані тютюнові вироби

Прикордонники знайшли приховані тютюнові вироби 07:51

1 грудня в пункті пропуску «Нові Яриловичі» під час огляду легкового автомобіля «VOLKSWAGEN» виявлено приховані цигарки білоруського виробництва.