Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 січня, 12:33:54

Про роботу Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

22.07.2014   11:21

На виконання Закону України "Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю", наказів Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює соціальний супровід сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Діяльність центру спрямована на раннє виявлення, оцінку потреб, надання соціальних послуг та здійснення соціального супроводу сімей, які потребують сторонньої допомоги. Про це доповідала на засіданні виконавчого комітету міської ради 21 липня директор Центру Тетяна Кузнецова-Молодчая.

Для забезпечення комплексної допомоги відпрацьовано механізм співпраці ЧМЦСССДМ із суб'єктами соціальної роботи, закладами соціального спрямування, державними установами та громадськими організаціями, які надають соціальні послуги.

З метою проведення комплексної, ґрунтовної роботи міським ЦСССДМ ведеться облік сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, інформація до якого надходить з державних установ, неурядових організацій та особисто від громадян міста.

Так, у І півріччі 2014 року на обліку Центру перебували 505 родин та осіб, в яких виховується 699 дітей. Для визначення потреб дитини та сім’ї за звітний період здійснено 1409 соціальних інспектувань. Соціальним супроводом Центру у зазначений час охоплено 369 кризових родин, у яких – 453 дитини.

Центром відпрацьовано механізм співпраці зі службами у справах дітей та відповідними підрозділами органів внутрішніх справ для своєчасного виявлення фактів насильства або жорстокого поводження з дітьми.

При Чернігівському пологовому будинку працює Консультаційний пункт Центру, який проводить комплекс заходів щодо профілактики безвідповідального батьківства, збереження родинних стосунків, а також, попередження відмов від новонароджених дітей.

Серед основних проблем сімей та осіб, які потребують соціального супроводу, директор Центру назвала сімейні конфлікти та насильство у сім’ї, бездоглядність дітей, порушення батьками прав дітей, втрата членами родин життєвих орієнтирів через безробіття, відсутність житла та ін.

Головним завданням Центру є професійна допомога клієнтам у визначенні причин власних проблем і подальший спільний пошук можливостей для їх вирішення шляхом надання комплексу соціальних послуг: психологічних, юридичних, соціально-педагогічних, інформаційних, соціально-медичних та ін.

Збільшується також кількість звернень від неповнолітніх та молоді, які перебувають або звільнились з місць позбавлення волі, чи відбувають покарання без позбавлення волі. Перш за все, це проблеми отримання паспортів та реєстрації, працевлаштування, житлово-майнові питання, налагодження контактів з родичами. У звітному періоді відповідні послуги отримали 342 клієнти.

У полі зору працівників міського ЦСССДМ перебуває 115 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (віком від 18 до 23 років), та 197 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким надаються відповідні соціальні послуги.

У переліку соціальних проблем, які вирішують працівники міського центру СССДМ є проблема ВІЛ-інфекції та СНІДу. Родини, в яких є ВІЛ-позитивні, відносяться до родин з медико-соціальними проблемами.

Важливим напрямком діяльності центру є здійснення просвітницько-профілактичної роботи щодо попередження складних життєвих обставин. Спільними зусиллями центру, партнерів та волонтерів формується позитивний інформаційний простір у місті шляхом виготовлення та розповсюдження соціальної реклами.

Дієвими партнерами ЧЦСССДМ у наданні допомоги сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, як зазначила Т. Кузнецова-Молодчая, є 16 громадських та релігійних організацій, які долучаються до вирішення проблем конкретних сімей: надання тимчасового притулку, гуманітарної допомоги, оформлення тимчасової реєстрації.

Заслухавши і обговоривши доповідь директора Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виконком міської ради визнав його роботу одним із пріоритетних напрямків його діяльності та рекомендував центру спільно з відповідними службами та структурними підрозділами міської ради забезпечити ефективну діяльність щодо соціальної підтримки сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.
 

Останні новини Чернігівщини

За

За "кришування" продажу домашнього алкоголю судитимуть поліцейського 10:36

Прокурором Чернігівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно поліцейського одного з районного управління поліції, котрий обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України – одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за не вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади та службового становища, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.

Змінилася структура управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

Змінилася структура управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області 10:23

З 1 березня 2022 року замість 8 відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області функціонуватимуть п'ять: Корюківське, Ніжинське, Новгород-Сіверське, Прилуцьке, Чернігівське.

Станом на 21 січня в Україні зафіксовано 18479 нових випадків COVID-19

Станом на 21 січня в Україні зафіксовано 18479 нових випадків COVID-19 10:07

20 156 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 21 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2464 дитини та 429 медпрацівників.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:55

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 20 січня по 8:00 21 січня 2022 року

На Чернігівщині фермера оштрафували на 304,2 тис. гривень за незаконне вирощування кукурудзи

На Чернігівщині фермера оштрафували на 304,2 тис. гривень за незаконне вирощування кукурудзи 07:54

На Чернігівщині інспектори Держгеокадастру виявили незаконний посів кукурудзи, розрахована шкода державі становить 304,2 тис. грн.