Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 травня, 12:00:47

Професійне навчання – шанс на гідну роботу

05.07.2014   09:27Агенцiя

Гострою проблемою сьогодення залишається невисока конкурентоспроможність на ринку праці людей з інвалідністю, адже вимоги роботодавців до рівня освіти, виробничого досвіду претендентів на роботу постійно зростають. Переважна більшість таких громадян хоча й мають вищу чи професійно-технічну освіту, але, все ж таки, не можуть працевлаштуватися самостійно і звертаються до центрів зайнятості.

Організовуючи професійне навчання, спеціалісти служби зайнятості надають можливість людям з інвалідністю поновити навики в роботі та повернутися до продуктивної праці. Професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації організовуються відповідно до потреб ринку праці та наявних рекомендацій медико-соціальних експертних комісій.

Так, протягом I півріччя 2014 року підвищували кваліфікацію, стажуючись на виробництві, 21 людина з інвалідністю. З них 18 осіб вже працевлаштовано. В цьому напрямі зі службою зайнятості активно співпрацюють такі підприємства Чернігівської області, як СТОВ «Україна», ТОВ «Земля і воля», СТОВ «Цукровик», ПАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла», ТОВ «Носівкаагро», СТОВ «Архипівське», ТОВ «Обрій», ПрАТ «ЧАЗ», ДП «Текстиль 2013» «ПАТ» «Текстиль», ППНВТ «Колар», ПАТ «Млибор», ПрАТ «КСК» «Чексіл», ТОВ «Лідер-С».

На стажування направляються безробітні, які раніше здобули професійну освіту і потребують досвіду практичної роботи (розширення компетенції) за набутою професією (спеціальністю), або ті, які тривалий час не працювали і бажають відновити чи удосконалити свої знання, уміння та навички в практичній діяльності.

Показовим прикладом є стажування безробітної Валентини Бодялової, яка мешкає в м. Семенівка. За освітою вона – юрист. Працювала інспектором кадрів в Семенівській районній лікарні. Залишившись без роботи, звернулася до центру зайнятості. Спеціалісти намагалися допомогти жінці працевлаштуватися, але на ринку праці підходящої роботи для неї не було. Тоді їй запропонували пройти професійне навчання. Після курсу підвищення кваліфікації за навчальною програмою «Підприємець-початківець» Валентина Бодялова відкрила власну справу в сфері торгівлі, де працює і дотепер.


За інформацією обласного центру зайнятості

 

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:38

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Аудитори виявили порушень на суму 854,2 тис. грн в Управлінні освіти, сім’ї, молоді та спорту Сновської міськради

Аудитори виявили порушень на суму 854,2 тис. грн в Управлінні освіти, сім’ї, молоді та спорту Сновської міськради 10:18

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Сновської міської ради за період з 01.01.2017 по 31.12.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 854,2 тис. грн.

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Городнянського району Дениса Камка

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Городнянського району Дениса Камка 10:08

27 травня голова Чернігівської державної обласної адміністрації Андрій Прокопенко представив колективу Городнянської районної державної адміністрації нового керівника – Дениса Камка.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:54

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 27 травня до 8:00 28 травня 2020 року.