Кожна дитина має право на виховання в сім’ї
В області майже 167 тисяч дітей, більше 2300 з них — сироти та позбавлені батьківського піклування. Значна їх частина перебуває в інтернатах. Та кожна дитина має право на виховання в сім’ї, і завдання держави – це право реалізувати.
Саме ця тема розглядається на дводенному семінарі, присвяченому трансформації інтернатних закладів та розвитку надання соціальних послуг для сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, та дітей-сиріт.
Інтернати посідають значне місце в системі утримання та виховання дітей, які потребують соціальної допомоги та реабілітації. На Чернігівщині таких закладів сімнадцять. В області протягом січня-червня розроблявся Регіональний план заходів трансформації інтернатних закладів, розвитку сімейних форм виховання та удосконалення системи соціальних послуг для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Він здійснювався на базі чотирьох закладів, визначених облдержадміністрацією. Це Прилуцький обласний будинок дитини, Щорська та Краснохутірська загальноосвітні школи-інтернати та Удайцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат. Конкретні плани по цих закладах ще потребують доопрацювання, та основна ідея чітка й зрозуміла – кожна дитина має виховуватися в сім’ї.
Замовником проекту є Міністерство соціальної політики України, а втілювачами – всеукраїнська громадська організація «Ліга соціальних працівників України» та міжнародна благодійна організація «Партнерство кожній дитині».
Представники Мінсоцполітики наголошують, що, реформуючи інтернатні заклади, умови в них необхідно максимально наближати до сімейних.
Міністерство освіти проект підтримало, проте у відомстві наголошують, що потрібно попередньо добре перевірити діяльність кожного інтернату. Умови в цих закладах бувають різні, і, можливо, у декотрих дітям буде все ж таки краще, ніж, наприклад, з батьками-алкоголіками.
Розробка плану виконувалась за кошти гранту, отриманого урядом від Світового банку, і є частиною великого соціального проекту, розрахованого на шість років. 20 мільйонів доларів міжнародна фінансова установа виділяє на чотири області, звичайно, не порівну, адже потреби у них різні.
Розробники проекту наголошують, що трансформація інтернатів означає не закриття, а перепрофілювання, хоча деякі заклади закрити доведеться. Та цей процес відбуватиметься поступово.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.