Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 31 травня, 16:04:48

Кожна дитина має право на виховання в сім’ї

26.06.2014   10:00Агенцiя

В області майже 167 тисяч дітей, більше 2300 з них — сироти та позбавлені батьківського піклування. Значна їх частина перебуває в інтернатах. Та кожна дитина має право на виховання в сім’ї, і завдання держави – це право реалізувати.

Саме ця тема розглядається на дводенному семінарі, присвяченому трансформації інтернатних закладів та розвитку надання соціальних послуг для сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, та дітей-сиріт.

Інтернати посідають значне місце в системі утримання та виховання дітей, які потребують соціальної допомоги та реабілітації. На Чернігівщині таких закладів сімнадцять. В області протягом січня-червня розроблявся Регіональний план заходів трансформації інтернатних закладів, розвитку сімейних форм виховання та удосконалення системи соціальних послуг для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Він здійснювався на базі чотирьох закладів, визначених облдержадміністрацією. Це Прилуцький обласний будинок дитини, Щорська та Краснохутірська загальноосвітні школи-інтернати та Удайцівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат. Конкретні плани по цих закладах ще потребують доопрацювання, та основна ідея чітка й зрозуміла – кожна дитина має виховуватися в сім’ї.

Замовником проекту є Міністерство соціальної політики України, а втілювачами – всеукраїнська громадська організація «Ліга соціальних працівників України» та міжнародна благодійна організація «Партнерство кожній дитині».

Представники Мінсоцполітики наголошують, що, реформуючи інтернатні заклади, умови в них необхідно максимально наближати до сімейних.

Міністерство освіти проект підтримало, проте у відомстві наголошують, що потрібно попередньо добре перевірити діяльність кожного інтернату. Умови в цих закладах бувають різні, і, можливо, у декотрих дітям буде все ж таки краще, ніж, наприклад, з батьками-алкоголіками.

Розробка плану виконувалась за кошти гранту, отриманого урядом від Світового банку, і є частиною великого соціального проекту, розрахованого на шість років. 20 мільйонів доларів міжнародна фінансова установа виділяє на чотири області, звичайно, не порівну, адже потреби у них різні.

Розробники проекту наголошують, що трансформація інтернатів означає не закриття, а перепрофілювання, хоча деякі заклади закрити доведеться. Та цей процес відбуватиметься поступово.


http://chodtrk.com.ua/?p=15461
 

Останні новини Чернігівщини

31 травня - Всесвітній день без тютюну

31 травня - Всесвітній день без тютюну 06:41

Загальновідомо, що куріння є однією з найбільш поширених шкідливих звичок, боротьба з якою є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. У всьому світі 31 травня проводиться міжнародна акція щодо боротьби з курінням – Всесвітній день без тютюну. Головне завдання цієї акції – підняти рівень самосвідомості людей, які першими повинні піклуватися про своє здоров’я.

31 травня - Всесвітній день блондинок

31 травня - Всесвітній день блондинок 06:40

Найяскравіша, найпомітніша і найбільш світлоголова частина людства нарешті здобула своє власнє довгоочікуванє і заслуженє свято. Можливо тому, що білявих дам, як вони гнівно стверджують, глумливо зневажають буквально по всьому світу, світла дата 31 травня оголошена Всесвітнім днем блондинок.

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА 21:14

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Срібнянської районної державної адміністрації Олександра Коваленка.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини