Нагороджено лауреатів та переможців конкурсу “Краща науково-технічна розробка регіону”
16 травня, напередодні Дня науки в облдержадміністрації пройшла церемонія нагородження лауреатів та переможців конкурсу “Краща науково-технічна розробка регіону”.
На конкурс було подано 13 розробок від 9 підприємств, установ та організацій області. Учасниками представлено досить цікаві теми, пов’язані з розробкою технологій зварювання, протикорозійного захисту, інформаційно-вимірювальних та радіотелеметричних систем, контрольно-вимірювальної апаратури, геоінформаційних технологій та раціонального природокористування, тощо.
Вітаючи присутніх, голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко подякував всім за участь у конкурсі, висловив свою глибоку повагу до них – людей творчих, і безумовно, талановитих.
Сьогодні науково-технічною діяльністю в області займається 19 організацій різних галузей науки. Основні наукові роботи проводяться у сфері біологічних, геологічних, технічних, педагогічних, економічних, сільськогосподарських наук.
Саме використання новітніх результатів наукових досліджень і розробок є запорукою інтенсивного технічного та технологічного оновлення виробництва, а це, в свою чергу, сприяє підвищенню рівня конкурентоспроможності економіки регіону.
У 2013 році інноваційною діяльністю в промисловості займалось 45 підприємств, або 20,7% їх загальної кількості (проти 20,4% у 2012 році). За цим показником Чернігівська область на 3,9 процентні пункти перевищує загально-державний показник (16,8%) і посідає 7 місце.
Протягом року впроваджено 23 нових технологічних процеси, придбано 8 нових технологій, освоєно виробництво 77 інноваційних видів продукції, з яких 19 – нові види техніки.
В результаті впровадження інновацій промисловими підприємствами області реалізовано продукції на 119 млн гривень.
“Безперечно, ці досягнення не були б можливі без участі науковців, винахідників та раціоналізаторів, зусилля яких спрямовані на підвищення якості, конкурентоспроможності продукції, послуг, збереження енергоресурсів, а в кінцевому результаті – на покращення нашого з вами життя”, – наголосив Володимир Івашко.
Отже, дипломами конкурсу нагороджено Чернігівський національний технологічний університет за розробку “Спосіб прецизійного з’єднання алюмінію та його сплавів”; Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка за розробку “Зменшення негативного впливу пестицидного навантаження на гідробіонтів за допомогою мікробних препаратів – пробіотиків” та “Шляхи екологічної оптимізації озеленення міст Лівобережного Полісся (на прикладі м. Чернігова)”; Чернігівський державний інститут економіки і управління за розробку “Соціально-екологічний атлас Чернігівської області” та “Регулятор жорсткості гідростатичної опори”; ПрАТ “ТЕРА” за розробку “Вимірювач СО2 переносний ІТП-4-ЕМ-TFT1” та “Контролер для управління процесом вирощування грибів АКС”.
У номінації “Фундаментальні науково-технічні розробки” переможцями визначено:
• ІІІ місце – Чернігівський національний технологічний університет за розробку “Інформаційна система електронного голосування Mobile-RADA”;
• ІІ місце – Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України “Ніжинський агротехнічний інститут” за розробку “Електромагнітний стимулятор насіння сільськогосподарських культур”
•І місце – Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН за розробку “Ризогумін – комплексний біологічний препарат для сої”;
У номінації “Прикладні науково-технічні розробки” переможцями визначено:
• ІІІ місце – ТОВ “ДП “Завод РАПІД” за розробку “Датчики числа обертів типів ВТ-10 та ВТ-15 (ВТ-15М)”;
• ІІ місце – ТОВ “Полімаш” за розробку “Багатоканальний регулятор потужності”;
• І місце – ТОВ “АТІЛОС” за розробку “Вдосконалення конструкції та покращення світлотехнічних характеристик світлодіодних світильників”.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).