Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 1 квітня, 13:37:49

Нагороджено лауреатів та переможців конкурсу “Краща науково-технічна розробка регіону”

16.05.2014   13:23

16 травня, напередодні Дня науки в облдержадміністрації пройшла церемонія нагородження лауреатів та переможців конкурсу “Краща науково-технічна розробка регіону”.

На конкурс було подано 13 розробок від 9 підприємств, установ та організацій області. Учасниками представлено досить цікаві теми, пов’язані з розробкою технологій зварювання, протикорозійного захисту, інформаційно-вимірювальних та радіотелеметричних систем, контрольно-вимірювальної апаратури, геоінформаційних технологій та раціонального природокористування, тощо.

Вітаючи присутніх, голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко подякував всім за участь у конкурсі, висловив свою глибоку повагу до них – людей творчих, і безумовно, талановитих.

Сьогодні науково-технічною діяльністю в області займається 19 організацій різних галузей науки. Основні наукові роботи проводяться у сфері біологічних, геологічних, технічних, педагогічних, економічних, сільськогосподарських наук.

Саме використання новітніх результатів наукових досліджень і розробок є запорукою інтенсивного технічного та технологічного оновлення виробництва, а це, в свою чергу, сприяє підвищенню рівня конкурентоспроможності економіки регіону.

У 2013 році інноваційною діяльністю в промисловості займалось 45 підприємств, або 20,7% їх загальної кількості (проти 20,4% у 2012 році). За цим показником Чернігівська область на 3,9 процентні пункти перевищує загально-державний показник (16,8%) і посідає 7 місце.

Протягом року впроваджено 23 нових технологічних процеси, придбано 8 нових технологій, освоєно виробництво 77 інноваційних видів продукції, з яких 19 – нові види техніки.

В результаті впровадження інновацій промисловими підприємствами області реалізовано продукції на 119 млн гривень.

“Безперечно, ці досягнення не були б можливі без участі науковців, винахідників та раціоналізаторів, зусилля яких спрямовані на підвищення якості, конкурентоспроможності продукції, послуг, збереження енергоресурсів, а в кінцевому результаті – на покращення нашого з вами життя”, – наголосив Володимир Івашко.

Отже, дипломами конкурсу нагороджено Чернігівський національний технологічний університет за розробку “Спосіб прецизійного з’єднання алюмінію та його сплавів”; Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка за розробку “Зменшення негативного впливу пестицидного навантаження на гідробіонтів за допомогою мікробних препаратів – пробіотиків” та “Шляхи екологічної оптимізації озеленення міст Лівобережного Полісся (на прикладі м. Чернігова)”; Чернігівський державний інститут економіки і управління за розробку “Соціально-екологічний атлас Чернігівської області” та “Регулятор жорсткості гідростатичної опори”; ПрАТ “ТЕРА” за розробку “Вимірювач СО2 переносний ІТП-4-ЕМ-TFT1” та “Контролер для управління процесом вирощування грибів АКС”.

У номінації “Фундаментальні науково-технічні розробки” переможцями визначено:

• ІІІ місце – Чернігівський національний технологічний університет за розробку “Інформаційна система електронного голосування Mobile-RADA”;

• ІІ місце – Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України “Ніжинський агротехнічний інститут” за розробку “Електромагнітний стимулятор насіння сільськогосподарських культур”

•І місце – Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН за розробку “Ризогумін – комплексний біологічний препарат для сої”;

У номінації “Прикладні науково-технічні розробки” переможцями визначено:

• ІІІ місце – ТОВ “ДП “Завод РАПІД” за розробку “Датчики числа обертів типів ВТ-10 та ВТ-15 (ВТ-15М)”;

• ІІ місце – ТОВ “Полімаш” за розробку “Багатоканальний регулятор потужності”;

• І місце – ТОВ “АТІЛОС” за розробку “Вдосконалення конструкції та покращення світлотехнічних характеристик світлодіодних світильників”.
 

Останні новини Чернігівщини

«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19

Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.

Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07

Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.

Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05

У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини