Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 1 червня, 20:15:01

В Чернігові презентували "Цінності та традиції сучасної української сім’ї"

14.05.2014   16:19Агенцiя

В обговоренні цієї важливої теми взяли участь і чернігівські родини – творчі, міцні, люблячі, що можуть бути прикладом для інших.

Чернігівська обласна організація Спілки жінок України спільно з Департаментом сім'ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, Федерацією профспілкових організацій Чернігівської області, відділом у справах сім'ї та молоді міської ради до міжнародного Дня матері та Всесвітнього Дня родини провели круглий стіл на тему «Цінності та традиції сучасної української сім’ї».

Відкрили захід директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА Оксана Сердюк і директор підприємства «НМЦ» Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, голова обласної організації Спілки жінок України Ірина Дорожкіна. «Круглий стіл» у Чернігові пройшов у доволі цікавому та дещо нетрадиційному форматі. Його учасники не тільки прослухали виступи фахівців за актуальними темами, що стосувалися, зокрема, формування у молоді сімейних цінностей, вирішення конфліктів у стосунків батьків і дітей, а й мали можливість познайомитися з гарними родинами, турботливими батьками та творчими дітками.
 Про «Сімейні цінності сучасної студентської молоді» розповіла заступник директора інституту історії, етнології та правознавства ім.О.М.Лазаревського ЧНПУ ім.Т.Г.Шевченка, радник голови облдержадміністрації з гендерних питань, голова міської громадської організації «Центр гендерних ініціатив» Лариса Юда. Про діяльність Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді повідомила його директор Алла Кот. Досвідом роботи педагогів з батьківською громадою в школах міста розповіла начальник відділу виховної роботи та охорони дитинства Управління освіти Чернігівської міської ради Наталія Фара.

Після першого блоку виступів директор Чернігівської обласної бібліотеки для дітей ім. Островського Тамара Клюй представила учасникам круглого столу переможців міського конкурсу «Читаюча родина Чернігова - 2014» багатодітну сім’ю Ярмоленків. Тато Андрій Ярмоленко працює головним бухгалтером Державного університету телекомунікацій у Києві, мама  Наталія – економіст. Їхні діти: Дар'я (14 років) і Любомир (8 років) навчаються у школі №28, а маленькому Святославу тільки 2 роки, 8 місяців. Любомир зіграв для присутніх на бандурі та подарував пісню «Сімейка», а разом з сестричкою Дар'єю вони заспівали ще й пісню «Червона калина».

Статистичну довідку про родини в Чернігівській області надала заступник начальника Головного управління статистики у Чернігівській області Тетяна Дусь. Про досвід роботи студії «Розумка» з виховання родинних цінностей розповіла член Ліги ділових і професійних жінок, керівник студії дитячого розвитку та викладач англійської мови «Розумка» Юлія Жданова (також мама двох чудових хлопчиків). Далі про свою родину розповіли Валентин і Валентина Жукови (він - слюсар ТЕЦ, вона - контролер абонентного відділу ТЕЦ), котрі виховують під опікою дівчинку Настю 7 років (вона стала переможницею конкурсу «міні-міс  Чернігова», займається гімнастикою та в театрі іграшки) та хлопчика Валерія 10 років (переможець міського конкурсу «Світ очима дітей», виготовляє фігурні вироби з металу).

«Найбільше щастя дитини – зростати в родині» - такою була тема виступу директора міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяни Кузнєцової-Молодчої. Тетяна Степанівна представила чудову родину Анни Шатирко, яка виховує чотирьох дітей (двоє своїх і двоє прийомних). Про «Проблеми сучасних дітей та батьків» розповіла психолог загальноосвітньої спеціалізованої школи фізико-математичного профілю №12 Інна Чистенко. Цю тему продовжила керівник Арт-студії «Колібрі» художник і теж член Ліги ділових і професійних жінок Лілія Ібрагімова. Про формування творчої особистості дитини вона розповіла з власного досвіду, адже двоє синів Лілії та її чоловіка Сергія чудово малюють, танцюють, майструють, успішні у навчанні. Музичний сюрприз присутнім – соло на саксофоні - подарував молодший син Лілії Василь.

Асистент кафедри соціальної педагогіки ЧНПУ ім. Т.Г.Шевченка Ліна Махоткіна підготувала виступ на тему «Роль сім’ї у формуванні громадянської свідомості дітей». З тим, що найкращий помічник у цьому – власний приклад батьків, погоджується і директор  магазину -студії «Макошь», голова Молодіжного крила Ліги жінок Юлія Заїка. Вона представила ще одну чудову родину Віри Красноголової. Віра Миколаївна працює завідувачем струнного відділу музикальної школи № 1. Дві її дочки  теж музиканти, а онуки навчаються у школі мистецтв. Упродовж чотирьох поколінь музика є невід'ємною частиною життя цієї талановитої сім'ї.

І, нарешті, про «Формування сімейних цінностей у загальноосвітніх навчальних закладах» розповіла асистент кафедри соціальної педагогіки ЧНПУ ім. Т.Г.Шевченка Тетяна Острянко. Активну участь в обговоренні зазначеної теми взяли також державні службовці, представники профспілкових організацій міста, це, зокрема, начальник управління праці та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Департаменту соціального захисту населення ОДА Катерина Тимощенко, заступник голови Чернігівської обласної організації Спілки жінок України Катерина Свистун та інші.

Вікторія Сидорова

Останні новини Чернігівщини

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Менського району Євгена Соловйова 19:27

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко представив колективу Менської районної державної адміністрації нового керівника – Євгена Соловйова.

У Чернігівській ОДА жінкам урочисто вручили відзнаки

У Чернігівській ОДА жінкам урочисто вручили відзнаки "Мати-героїня" 18:53

1 червня заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Андрій Подорван урочисто вручив державну нагороду — почесне звання «Мати-героїня» жінкам Чернігівщини, які виховують п’ять і більше дітей.

Обласна організація Національної спілки краєзнавців України відзначає 95 річницю

Обласна організація Національної спілки краєзнавців України відзначає 95 річницю 18:20

Днями у Чернігівській обласній державній адміністрації з нагоди 95-річчя краєзнавчого руху в Україні, відбулася зустріч нагоди 95-річчя краєзнавчого руху в Україні. У ній взяли участь Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської ОДА, Олександр Коваленко, голова Чернігівського обласного осередку Національної спілки краєзнавців України, Андрій Курданов, голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України, науковці та краєзнавці.

Карантинний ринок праці

Карантинний ринок праці 15:25

З початку карантину лави безробітних поповнили 9,1 тис. осіб, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. В середньому щоденно в службі зайнятості в карантинний період реєструвалося 183 безробітних проти 89-ти у 2019 році.

Упродовж минулого тижня підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 51 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:10

Упродовж минулого тижня з 25 травня по 1 червня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 198 чоловік особового складу та 59 одиниць спеціальної техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини