Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 травня, 23:31:35

30 юних інтелектуалів Чернігівської області – переможці ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад

16.04.2014   11:01Агенцiя

У системі загальнодержавної освітньої політики Всеукраїнські учнівські олімпіади є складовою частиною комплексної програми пошуку, навчання, виховання інтелектуально обдарованої молоді.

За даними Міністерства освіти і науки України до участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах щороку залучаються близько 3 млн. школярів. 

Близько 90 тисяч школярів з Чернігівщини були залучені до І-ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з 20 навчальних предметів.

Змагаючись в особистій першості, школярі виявляють свій інтелект, демонструють нестандартні підходи до розв’язання творчих завдань, уміння застосовувати набуті знання на практиці.

Команди для участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах формувалися за результатами ІІІ етапу олімпіад та відбірково-тренувальних зборів.

Чернігівську область на фінальному етапі Всеукраїнських олімпіад представляли 69 учнів 8-11 класів. Переможцями стали 30 учнів, що складає 43,5% від загальної кількості учасників (у 2012-2013 н.р. 62 учасники здобули 14 дипломів, що склало 22,5%). Дипломами І ст. нагороджено 4 учні, ІІ ст. – 7 учнів, ІІІ ст. – 19 учнів.

Кращі результати показали учнівські команди з англійської мови та біології, які здобули по 4 дипломи. Учасники олімпіади з англійської мови отримали два дипломи І ступеня. Три дипломи виборола команда з української мови та літератури, по 2 дипломи – з хімії, астрономії, німецької та французької мов, фізичної культури і спорту, по 1 диплому – з економіки, математики, фізики, правознавства, інформаційних технологій, географії, російської мови і літератури, педагогіки і психології, трудового навчання. Не отримали дипломи переможців учасники олімпіад з історії, екології та інформатики.

Уже третій рік поспіль випускники загальноосвітніх навчальних закладів області беруть участь в олімпіаді з педагогіки і психології. У практичному та теоретичному турах учні мають змогу проявити свої психолого-педагогічні здібності, а під час проведення міні-уроку встановити контакти з дітьми початкової ланки.

Цьогоріч Чернігівщина приймала на своїй гостинній землі юних ерудитів-правознавців. На ІV етап Всеукраїнської олімпіади з правознавства до міста Чернігова завітали 102 школярі із 24 областей України та міста Києва.

Найбільшу кількість переможців фінального етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад підготували педагогічні колективи закладів освіти нового типу. Із 30 нагороджених – 22 учні (73,3%) – представники зазначених вище закладів та 8 учнів (26,7%) – школярі міських загальноосвітніх навчальних закладів області.

Лідерами серед закладів освіти нового типу є спеціалізована загальноосвітня середня школа №1 з поглибленим вивченням іноземних мов – 4 переможці; гімназія №31 гуманітарно-естетичного профілю м. Чернігова – 3 переможці; Прилуцька гімназія №1 ім. Георгія Вороного, Козелецька гімназія №1, спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2 з поглибленим вивченням іноземних мов м. Чернігова, Ніжинський ліцей Ніжинської міської ради Чернігівської області при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя – по 2 переможці.

В умовах глобальних цивілізаційних і соціокультурних змін результати роботи освітян підтверджують загальновідому істину – освічена людина, освічене суспільство є основними рушіями розвитку держави. Участь в інтелектуальних змаганнях надає учням не лише можливість перевірити свої знання, порівняти їх зі знаннями однолітків, а й формує відповідальність молодої людини за саму себе та результати своїх виступів для суттєвих змін у власному житті, житті суспільства і держави. Молоді люди набувають дедалі більше можливостей самим обирати, де та як здобувати вищу освіту, з тим, щоб ця освіта була якісною, якомога повніше відповідала і внутрішнім потребам, і запитам українського суспільства. Накопичена на Чернігівщині духовна та культурна спадщина переконливо доводить: перехід України до нової якості поступу неможливий поза системою освіти.


За інформацією ЧОІППО імені К.Д. Ушинського

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 211 нових випадків COVID-19

Виявлено 211 нових випадків COVID-19 18:52

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 15 травня зафіксовано 211 нових випадків COVID-19.

Нові авто для

Нові авто для "швидкої" 12:34

Днями КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» отримав чергову партію з п’яти автомобілів оновленої модифікації, які надійшли до закладу за рахунок коштів, що виділені Національною Службою здоров’я України.

Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на публічній службі

Забезпечення ефективності протидії проявам корупції на публічній службі 12:29

Реалізація положень антикорупційного законодавства, питання попередження корупційних правопорушень в діяльності працівників органів публічної влади обговорювалися під час дистанційного навчання «Забезпечення ефективності та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:13

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 травня по 8:00 15 травня 2021 року.

В облдержадміністрації презентували книгу, присвячену репресованим жителям Чернігівського району

В облдержадміністрації презентували книгу, присвячену репресованим жителям Чернігівського району 12:09

14 травня, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій в облдержадміністрації відбулася презентація книги другої науково-популярного видання «Долі репресованих земляків. Чернігівський район».