Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 19:22:15

Чернігівські студенти аналізували європейські принципи належного врядування в режимі форум-театру

05.04.2014   08:54Агенцiя

Студенти вищих навчальних закладів Чернігова та області 4 квітня взяли участь в обговоренні європейських стандартів та цінностей у форматі методики форум-театру.

Захід був організований Сіверським інститутом регіональних досліджень спільно з Чернігівським центром європейської інформації та Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації за підтримки проекту «Дні Європи-2014. Діалоги про цінності».

Учасники заходу намагалися проаналізувати факти недотримання спільних цінностей Європейського Союзу: верховенства права, поваги до демократичних принципів, прав людини й фундаментальних свобод в Україні, порушення європейських принципів належного врядування: відкритості, участі, відповідальності, ефективності, узгодженості на рівні місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Тобто темою форум-театру стали суспільні проблеми, які викликають занепокоєння та напруження серед громадян у спілкуванні з представниками владних інституцій. Відтак, форум-театр у Чернігові був спрямований на обговорення ситуацій щодо утисків та порушень прав громадян, наприклад, фактів корупційних правопорушень, неетичної поведінки, непрофесіоналізму та байдужості представників органів влади.

Відповідно до методики форум-театру студенти спробували знайти і шляхи вирішення означених проблем, пов’язаних з діяльністю влади в Україні та їх взаємодії з громадянами.

Зміни у ситуації можливі за умови реформування системи влади, зміна підходів до діяльності посадовців та наближення її до європейських стандартів – зазначили учасники заходу. Також, на їх думку, вирішенню ситуації зачасту допомагає усвідомлення потреб та специфіки діяльності як пересічних громадян так і представників влади. Не бажання зрозуміти один одного, формалізм у роботі, накладання власних проблем на професійну діяльність також призводить до конфліктних ситуацій.

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового очільника Прилуцької РДА

Представлено нового очільника Прилуцької РДА 18:34

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Прилуцької районної державної адміністрації Олесю Кісленко.

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату

Десна обіграла Колос у першому матчі після відновлення чемпіонату 16:34

Чернігівський клуб здобув виїзну перемогу і продовжує боротьбу за медалі УПЛ.

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями 14:49

Формування структури цілей та завдань майбутньої стратегії розвитку – ключове питання, що обговорювалося під час третього засідання робочої групи Кіптівської об`єднаної територіальної громади – це основа головного планувального документу громади.

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію 14:41

Станом на 11 годину 30 травня в Чернігівській області + 13 випадків коронавірусу.

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні  коштами комунального підприємства та службовій недбалості

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні коштами комунального підприємства та службовій недбалості 12:52

Прокуратура Чернігівської області повідомила про підозру у службовій недбалості та заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем головному бухгалтеру одного з комунальних підприємств області ( ч. 2, ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України).