Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:40:21

Відбувся семінар для представників органів місцевого самоврядування Чернігівщини з питань паспортизації місць видалення відходів

20.02.2014   11:12Агенцiя

Через численні зміни в природоохоронному законодавстві України, в тому числі в сфері поводження з відходами, виникнення численних запитань власників місць видалення відходів (далі - МВВ) про їх паспортизацію, виникла потреба фахових роз'яснень щодо застосування нововведень.

18 лютого в Департаменті екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації відбувся семінар для голів сільських рад нашої області з питань поводження з відходами. Керівництво Департаменту та спеціалісти відділу регулювання водних ресурсів, атмосферного повітря та відходів роз’яснили присутнім про ведення реєстру місць видалення відходів, що відповідає ст. 28 Закону України «Про відходи», з метою повного обліку та опису функціонуючих, закритих та законсервованих місць видалення відходів, їх якісного і кількісного складу, а також здійснення контролю за впливом відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людей.

На даний час єдиним документом, який регламентує ведення реєстру є порядок, визначений Постановою Кабінету Міністрів України № 1216 від 3 серпня 1998 року «Про затвердження Порядку ведення реєстру місць видалення відходів». Включенню до реєстру підлягають усі місця видалення відходів (ті, що функціонують, закриті, законсервовані тощо). На кожне МВВ, відповідно до Інструкції про зміст і складання паспорта місць видалення відходів, власником складається спеціальний паспорт, у якому зазначається найменування і код відходів, їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики і відомості про методи контролю та безпечної експлуатації.

Ці та інші питання були висвітлені екологами представникам органів місцевого самоврядування з Корюківського, Чернігівського, Борзнянського та Менського районів. Надані вичерпні відповіді на всі запитання присутніх.

Започаткована Департаментом низка семінарів буде продовжена і надалі, що спільними зусиллями допоможе районним державним адміністраціям, міським та селищним радам покращити становище у сфері поводження з відходами, сприятиме мінімізації шкідливого впливу антропогенної діяльності на довкілля, очищенню територій від відходів; поступовій мінімізації утворення відходів; скороченню площ земельних ділянок, відведених під захоронення та накопичення відходів на території нашої області.


Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.