Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 12 червня, 22:03:30

Вищі навчальні заклади області. ДОВІДКА

05.02.2014   08:40

На початок 2013/14 навчального року на Чернігівщині здобували вищу освіту 30,2 тис. студентів.

ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка

ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка

Студентами-першокурсниками стали 6,7 тис. юнаків та дівчат. Порівняно з попереднім навчальним роком кількість студентів зменшилася на 2,3 тис. (7,1%), що частково викликано демографічними процесами, які відбуваються в області. Із кожних 10 000 жителів Чернігівщини у вищих навчальних закладах (ВНЗ) різних рівнів акредитації навчалися 282 особи проти 301 на початок попереднього та 395 на початок 2005/2006 навчального року.

Із загальної кількості студентів 25,1 тис. навчалися в 19 самостійних ВНЗ області, решта – у відокремлених структурних підрозділах закладів інших регіонів.

У 2013 році в конкурсі до вищих закладів освіти області приймали участь 27,5 тис. абітурієнтів, кожний п'ятий з них (5,8 тис.) був зарахований на початковий цикл навчання. Конкурс до вищих навчальних закладів зростає.

У 2013 р. до училищ, коледжів, технікумів (ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації) він становив 2,7 поданих заяв на одне місце, роком раніше – 2,6 заяви; до інститутів та університетів (ВНЗ ІІІ–ІV рівнів акредитації), відповідно, 6,1 та 5,3 заяви на одного зарахованого.

Випущено у 2013 р. самостійними навчальними закладами 6,9 тис. фахівців із вищою освітою, із них 34,9% отримали направлення на роботу. Третина випускників здобула вищу освіту в галузі соціальних наук, бізнесу і права, 14,9% – гуманітарних наук та мистецтва, 11,8% – освіти, 8,3% – охорони здоров’я, 7,7% – інженерних дисциплін.

Традиційно частка студенток (57,3%) перевищує частку студентів-чоловіків (42,7%). Стипендії отримують 10,6 тис. студентів (58,6% тих, що навчаються за денною формою навчання). Вищу освіту за державні кошти здобувають 49,1% студентів.

Здійснення навчального процесу у вищих навчальних закладах області забезпечує викладацький корпус, що об’єднує 1005 педагогічних та
1366 науково-педагогічних працівників. Серед викладачів науковий ступінь кандидата наук мають 756 осіб, доктора – 94, учене звання доцента та професора, відповідно, 514 та 86 осіб.

Слід відмітити підвищення якісного складу викладачів: частка педагогічних працівників, які мали наукові ступені зросла з 1,6% у 2005р. до 4,3% у 2013 р., науково-педагогічних – із 42,3% до 58,9% відповідно.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові презентували поетичну збірку та виставку картин Оксани Рудич 11:56

У Чернігові відбулася презентація нової поетичної збірки "Трансформація" та виставки живопису чернігівки Оксани Рудич, яка є психхологинею у Збройних силах України.

Нічна атака на Чернігівщину: пошкоджено відбудований ліцей та цивільну інфраструктуру

Нічна атака на Чернігівщину: пошкоджено відбудований ліцей та цивільну інфраструктуру 09:48

Цієї ночі ворог масовано атакував селище Михайло-Коцюбинське – 4 вибухи.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:39

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Обирати майбутнє свідомо: у Чернігові відбувся Форум кращих практик профорієнтаційної роботи 09:03

У Чернігові 11 червня відбувся Форум кращих практик профорієнтаційної роботи у Чернігівській міській територіальній громаді. Захід об’єднав усіх учасників профорієнтаційного процесу міста: представників освітянської спільноти, учнів та учениць, місцевого бізнесу, партнерських організацій і влади.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини