Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 10:18:07

До 350-річниці Чорної Ради

11.12.2013   08:16Агенцiя

Щойно побачила світ збірка матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції, приуроченої до 350-ї річниці Чорної Ради в Ніжині (26 червня 2013р. м. Ніжин) "Громадянські протистояння в історії України: від непорозумінь і розбрату до національної консолідації".

У збірці представлені праці провідних вчених України та Росії.

Співорганізаторами конференції виступили Ніжинська міська рада, Український інститут національної пам’яті, Ніжинський державний університет ім. Миколи Гоголя, Ніжинський краєзнавчий музей ім. Спаського І.Г.

Проблема національної консолідації і нині залишається актуальною. Саме тому Ніжинська міська рада в дні 350-річчя Чорної Ради виступила з ініціативою заходів, спрямованих на формування загального консенсусу та взаємоповаги в українському суспільстві.

За підсумками роботи конференції була схвалена резолюція в якій зазначається, що Чорна Рада 1663-го року в Ніжині стала однією з найбільш пам’ятних, але водночас і найтрагічніших подій в історії України. Її наслідком став поділ територій України по Дніпру на Правобережну, яка визнала польську владу, і Лівобережжя, підвладне Росії. В обох частинах розколотої козацької держави було встановлено окремі уряди з протилежною політичною орієнтацією, що боролися між собою.

Історичні уроки є важливими для наступних поколінь, і на помилках минулого суспільства має вчитися. Доля нашого народу доводить, що український народ був сильним у періоди національної єдності, наприклад, за доби Богдана Хмельницького, коли зміг вибороти право на свою державність, однак міжусобні чвари й розкол суспільства завжди викликали ослаблення України, збільшення на неї тиску іноземних держав і горе та біди для населення, яскравою ілюстрацією стали події Руїни.

Виходячи з того, що перед молодою незалежною Україною постійно виринають загрози обмеження її Суверенітету, вважаємо за доцільне, пам’ятаючи про уроки минулого докладати якомога більших зусиль до пропаганди ідей національної консолідації по всій території України і для всіх її громадян, незалежно від національності, мови, релігії та політичних уподобань.


Олег Баранков, голова організаційного комітету конференції
 

Останні новини Чернігівщини

Урочисто та з конструктивом: В’ячеслав Чаус зустрівся з волонтерами області 09:32

З Міжнародним днем волонтера активістів з усієї Чернігівщини вітали сьогодні начальник ОВА В’ячеслав Чаус та голова обласної ради Олена Дмитренко.

13 новеньких шкільних автобусів поїхало до громад 09:26

Транспорт для закладів освіти придбали коштом державної субвенції на умовах співфінансування з місцевими бюджетами. Якщо детальніше, то це понад 28 мільйонів гривень – від держави і майже 11 мільйонів – від громад.

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 09:22

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток»: ставити «лайки» під відео в Тік-тоці, «дивитися відео і заробляти» тощо. Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку. Ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які спонукають переказати кошти під приводом швидкого заробітку.

 У Чернігові правоохоронці скерували до суду кримінальне провадження щодо наркоторгівця з мільйонним обігом

У Чернігові правоохоронці скерували до суду кримінальне провадження щодо наркоторгівця з мільйонним обігом 09:18

Поліцейські спільно зі співробітниками СБУ викрили цього 23-річного місцевого мешканця у збуті психотропної речовини у вересні поточного року.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:12

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.