Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 жовтня, 19:08:19

Про стан організації харчування учнів у школах Чернігова

16.11.2013   13:14

Стан організації харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста розглядався 14 листопада на засіданні колегії управління освіти Чернігівської міської ради. У роботі колегії взяв участь секретар міської ради Олег Шеремет.

Учасники заходу заслухали довідку про стан організації харчування учнів у школах міста начальника відділу виховної роботи та охорони дитинства управління освіти міської ради Наталії Фари. До уваги присутніх представлені основні показники охоплення гарячим харчуванням учнів 1-4-х класів по школах міста, у групах подовженого дня, а також харчування школярів різних вікових груп за кошти батьків. Так, охоплення гарячим харчуванням учнів початкової ланки складає майже 89 % дітей, у групах подовженого дня – 98 % дітей. Харчування за кошти батьків складає близько 60 % всіх школярів.

З інформацією про роботу комунального підприємства "Шкільне", яке  обслуговує учнів шкільних столових міста, виступив керівник Станіслав Смирнов. Він повідомив, що  товарообіг підприємства у минулому році склав  понад 16 млн. грн., з них 7,9 млн. грн. – за рахунок харчування за кошти батьків. За його словами, підприємство витратило 89 тис. грн. для придбання нового сучасного обладнання для шкільних столових, інвентарю, миючих засобів та ін. 

Втім, основним завданням підприємства С. Смирнов вважає організацію повноцінного харчування школярів, наближеного до відповідних фізіологічних норм, покращення якості харчування, різноманітності страв у меню та зростання культури обслуговування.

Звертаючись до педагогічних працівників навчальних закладів міста, Олег Шеремет підкреслив, що у руслі виконання соціальних ініціатив Президента України однією з найвищих соціальних цінностей держави є соціальний захист дітей, важливим аспектом якого є організація харчування.

"Питання організації харчування є одним з найбільш актуальних питань організації навчально-виховного процесу, адже раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для нормального розвитку дітей, укріплення дитячого організму", -  наголосив Олег Шеремет.

Виходячи з цього, Чернігівська міська рада велику увагу приділяє організації харчування дітей  у загальноосвітніх навчальних закладах міста, зауважив секретар міської ради. Він повідомив, що на ці потреби з міського бюджету виділено загалом близько 8 млн. грн. 

З метою найбільшого охоплення дітей гарячим харчуванням за рахунок міського бюджету харчуються діти наймолодшого шкільного віку – 1-4-х класів (4 грн. – оплата з міської скарбниці, 2,25 грн. – доплата батьків). Крім того, безкоштовне харчування у школах у поточному навчальному році отримують загалом 2470 учнів, з них: 276 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 463 дитини-інваліда, 1363 учня з багатодітних родин, 375 дітей з малозабезпечених та неблагополучних родин, 11 учнів, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС.

Директори шкіл та члени колегії обговорили найбільш проблемні питання. Підводячи підсумки роботи колегії, начальник управління освіти міської ради Володимир Купріяненко оголосив її рішення. Важливими напрямками роботи з організації харчування учнів шкіл міста визначено активізацію роботи щодо залучення більшої кількості учнів до організованого харчування та здіснення відповідного контролю за станом організації та якістю харчування учнів.

Останні новини Чернігівщини

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську 17:32

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

Поліція Чернігівщини розслідує обставини загибелі чотирьох людей внаслідок вибуху 17:28

Ввечері 1 жовтня до поліції надійшло повідомлення про те, що четверо мешканців села Киїнка Чернігівського району поїхали автомобілем у невідомому напрямку і перестали виходити на зв’язок.

2 жовтня - цей день в Україні і світі

2 жовтня - цей день в Україні і світі 17:25

ДЕНЬ 221 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 221 RUSSIAN AGRESSION

Сприяв ворогу у здійсненні збройної агресії проти України 22:18

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури 30.09.2022 скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця с. Буянки Чернігівського району за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та незаконного зберігання вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 263 КК України).

Трофейна російська техніка тепер захищатиме чернігівську землю 22:13

Вісімнадцять одиниць ворожої техніки стали трофеями військовослужбовців оперативного командування «Північ» під час активної фази оборони обласного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини