Батьки не пускають дітей до школи, де учень влаштував хіматаку
Люди не вірять, що в школі – безпечно. Вчителі і винуватець хіматаки досі знаходяться у лікарні
![](/uploads/6136-m.jpg)
Батьки відмовляються вести дітей до Линовицької школи, бо бояться отруйних випарів. Там під час перерви дев’ятикласник обпікся невідомою речовиною з ампули, яка тріснула у його кишені.
Тиждень у школі були вимушені канікули, але симптоми отруєння не минають ні у дорослих, ні у дітей. За офіційними даними експертів-криміналістів, у ампулі була азотна кислота. Батьків запевняють, що отруйні речовини давно вивітрилися, а у приміщенні школи цілком безпечно, – йдеться в сюжеті ТСН.
Діти сидять вдома за сімома замками. А батьки переконані, що отрута нікуди не зникла, бо у школі досі важко дихати.
Хімічний інцидент стався у коридорі на третьому поверсі. Старшокласник поскаржився на біль у нозі, а вчителям та дітям забракло повітря. Вчителі із отруєння звернулися до медиків уже на наступний день, коли їм стало зовсім зле через оніміння кінцівок, першіння у горлі та кашель. Трьох вчителів відправили на лікування до Прилук.
За тиждень симптоми не минули. Втім, медики переконують, що нічого спільного з отруєнням у вчителів вони не бачать. Мовляв, це – просто загострення хронічних хвороб на тлі стресу.
Хоча експерти-криміналісти знайшли азотну кислоту на одязі школяра. Головний очевидець події, саме той девятикласник, який розчавив ампулу в кишені, каже, що речовина була яскравого бурого кольору. Зізнається, що спочатку сказав усім неправду, буцімто ампулу знайшов на вулиці. Він розповів, що взяв цей препарат у вчительки хімії у підсобному приміщенні.
Директор Віталій Нестерко запевняє, у школі такої отрути просто не могло бути.
Поки сперечаються експерти з очевидцями, освітяни наполягають на продовженні навчання.
Санітарні лікарі обстежили повітря у школі, МНС-ники зробили проби на радіацію. Запевняють, що у школі - безпечно.
Проте зараз із чотирьохсот учнів до школи ходять лише 30. Решта батьків чекають завершення слідства у справі.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.