Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 15:56:02

Володимир Хоменко: “Отримання якісної дошкільної освіти – це один з ключових елементів всебічного розвитку дитини”

25.10.2013   10:14

На цьому голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко наголосив на розширеному засіданні Колегії облдержадміністрації під час розгляду питання про виконання Закону України “Про дошкільну освіту” в частині забезпечення необхідних умов функціонування і розвитку системи дошкільної освіти в області.

Як зауважив керівник області, дошкілля є фундаментом сучасної безперервної освіти.

На забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти спрямовані і нові соціальні ініціативи Президента України „Діти – майбутнє України”.

Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолій Заліський зазначив, що у контексті реалізації загальнодержавної освітньої політики відповідна робота проводиться і на місцевому рівні: затверджено обласну Програму розвитку дошкільної освіти на 2011-2017 роки. Відповідні Програми прийняті районними та міськими радами.

Завдяки цілеспрямованим діям органів державної влади та місцевого самоврядування, управління освітою та педагогічних колективів за час дії Програми відкрили свої двері для малят області 54 заклади сільської місцевості.

Побудовано нові приміщення дошкільних навчальних закладів: 2011 рік – дитячий садок у селі Вихвостів Городнянського району на 40 місць, 2012 рік – Седнівський навчально-виховний комплекс з дошкільним закладом на 35 місць. Позитивним прикладом державно-приватного партнерства для інших районів області стало відкриття у червні 2012 року реконструйованого приміщення дитячого садка і додаткової групи в с. Яблунівка Прилуцького району.

На час прийняття Програми мережа дошкільних навчальних закладів області становила 361 заклад, станом на 15 жовтня поточного року – 414 (19 навчально-виховних комплексів “загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад” та 35 ДНЗ) в тому числі у сільській місцевості функціонувало 203, зараз – 256 ДНЗ.

Протягом 2011-2012 років в частині розширення мережі дошкільних закладів Програму виконано у 13 районах. У 5 районах відкрито заклади поза Програмою.

В цілому на виконання обласної Програми розвитку дошкільної освіти до 2017 року передбачається відкрити 90 дитячих садків та 55 додаткових груп.

За словами Анатолія Заліського, кількість місць у дошкільних навчальних закладах збільшується за рахунок відкриття додаткових груп на базі діючих дошкільних навчальних закладів, яких за час дії Програми відкрито 53.

Упродовж 2011-2013 років показники охоплення дітей віком від 3 до 6 років дошкільною освітою області збільшено з 77% до 88%, у тому числі в сільській місцевості з 52% до 61%.

Повільно розвивається мережа дитячих садків приватної форми власності. Їх в області лише 2. У Чернігові діє 20 приватних дошкільних груп підприємців, які отримали ліцензії на надання освітніх послуг у сфері дошкільної освіти.

Все ще існує розбіжність між наданням освітніх послуг для дітей міста і села. Якщо у міській місцевості дошкільні заклади відвідує 99,5% дітей від 3-х до 6-ти років, то у сільській – 61%.

На сьогодні в області тимчасово не функціонують 33 ДНЗ (з них 13 – непридатні для цільового використання), у тому числі 32 – у сільській місцевості.

Законом України “Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти” передбачено запровадження обов’язкової дошкільної освіти дітей 5-ти річного віку.

Голова облдержадміністрації Володимир Хоменко підкреслив: щоб забезпечити кожній дитині, у тому числі і тій, яка проживає в сільській місцевості, право на дошкільну освіту, уникнути черг у дошкільні заклади, потрібно здійснити конкретні заходи на місцях.

Які саме – кожен керівник має вирішити самостійно: чи повернути в систему освіти раніше перепрофільований дошкільний заклад; чи створити навчально-виховний комплекс; можливо, відновити роботу закритого; а де і розглянути можливість відкриття приватного закладу чи додаткової групи. Додаткові місця в дитячих садках необхідно відкрити в кожному районі й місті, а черги – ліквідувати.

“Прошу керівників районів та міст взяти під особистий контроль вирішення цього питання. Адже отримання якісної дошкільної освіти – це один з ключових елементів всебічного розвитку дитини”, – наголосив Володимир Хоменко.

Останні новини Чернігівщини

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями

Кіптівська громада визначається з наступними завданнями 14:49

Формування структури цілей та завдань майбутньої стратегії розвитку – ключове питання, що обговорювалося під час третього засідання робочої групи Кіптівської об`єднаної територіальної громади – це основа головного планувального документу громади.

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію

В області 163 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію 14:41

Станом на 11 годину 30 травня в Чернігівській області + 13 випадків коронавірусу.

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні  коштами комунального підприємства та службовій недбалості

Головний бухгалтер підозрюється у заволодінні коштами комунального підприємства та службовій недбалості 12:52

Прокуратура Чернігівської області повідомила про підозру у службовій недбалості та заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем головному бухгалтеру одного з комунальних підприємств області ( ч. 2, ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України).

Корюківські патрульні відсторонили водія напідпитку від кермування автівкою

Корюківські патрульні відсторонили водія напідпитку від кермування автівкою 12:37

Відпрацьовуючи територію району, співробітники групи реагування патрульної поліції відсторонили від кермування 60-річного місцевого мешканця, який сів за кермо напідпитку.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:21

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 29 травня до 8:00 30 травня 2020 року.