Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 12:31:31

Для чого в дитячих садочках Чернігова вимагають ідентифікаційний код дитини?

18.10.2013   12:35Агенцiя

Таке запитання поступило під час проведення "прямої лінії" редакцією газети "Урядовий кур'єр". З читачами спілкувався голова Державної інспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко.

Тема "прямої лінії" стосувалися питань, повязаних з оплатою благодійних внесків у дитячих садочках, готівкових чи безготівкових. Додаткова плата або благодійні внески у фонди дитячих садків стягують з батьків на ремонт, нові меблі, миючі засоби, подарунки і т.д. Про це багато говорили батьки в ефірі. Михайло Гончаренко, відповідаючи на ці запитання, зазначив: “Вихователі не можуть займатися збиранням коштів. Відповідно до чинного законодавства, збиранням благодійних внесків можуть займатися лише благодійні організації. Батьки мають самі організуватися щодо цього, повинно бути відповідне рішення батьківського комітету або ради навчального закладу. Благодійні внески можуть надаватися і у грошовій формі, і у вигляді товарів, робіт чи послуг. У благодійній організації не можуть працювати безпосередньо працівники навчального закладу”.

Щодо благодійних внесків ситуація така. Батьки можуть матеріально підтримувати діяльність навчального закладу, проте лише на добровільній основі. Якщо цей благодійний збір намагаються нав’язати вам як обов’язковий, це порушення. У такому разі можна писати скарги і до районного управління освіти, і до Державної інспекції навчальних закладів. У крайньому разі звертатися до правоохоронних органів.

Також Михайло Гончаренко наголосив на тому, що "вимога сплачувати добровільні внески до таких благодійних фондів у обов’язковому порядку суперечить Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» і відповідному порядку отримання благодійної допомоги".

Цікавим було запитання чернігівки Інни щодо ідентифікаційних кодів, які вимагають у дитячих садочках Чернігова: "Навіщо адміністрація дитсадка вимагає у батьків ідентифікаційний номер на дитину? Чи мають батьки право відмовитися від цього?"

На що Михайло Гончаренко відповів: "Вимагати ідентифікаційні номери від батьків адміністрація дитсадків не має права, оскільки це персональні дані дитини. Ми про такі випадки навіть не чули. Надання ідентифікаційного коду дитини не передбачено жодним нормативно-правовим актом для дошкільного навчального закладу".

Довідка. У Чернігівській області за даними Головного управління статистики у 2012 році працювало 404 дитячі дошкільні навчальні заклади (ясла, ясла-садки, дитячі садки та навчально-виховні комплекси). Відвідували ці установи 29,2 тис. вихованців. У Чернігові наприкінці минулого року працювали 56 садочків, які відвідують 11 тисяч маленьких чернігівців.

За інформацією матеріалів газети “Урядовий кур’єр”

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

Про підготовку до опалювального сезону - на нараді в Чернігівській ОДА

Про підготовку до опалювального сезону - на нараді в Чернігівській ОДА 12:01

28 травня перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Віталій Загайний провів нараду з керівниками ТОВ «НіжинТеплоМережі», КП «Прилукитепловодопостачання» та заступниками міських голів Ніжина та Прилук.

Чернігів: вулиця Кирпоноса вже знову відкрита для проїзду

Чернігів: вулиця Кирпоноса вже знову відкрита для проїзду 11:52

Вулиця Кирпоноса відсьогодні вже відкрита для проїзду, по ній пішов і громадський транспорт – як автобуси, так і тролейбуси.

Ніжин: орієнтовна дата відкриття садочків визначена на 9 червня

Ніжин: орієнтовна дата відкриття садочків визначена на 9 червня 11:46

28 травня відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини