Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 жовтня, 08:50:21

Для чого в дитячих садочках Чернігова вимагають ідентифікаційний код дитини?

18.10.2013   12:35Агенцiя

Таке запитання поступило під час проведення "прямої лінії" редакцією газети "Урядовий кур'єр". З читачами спілкувався голова Державної інспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко.

Тема "прямої лінії" стосувалися питань, повязаних з оплатою благодійних внесків у дитячих садочках, готівкових чи безготівкових. Додаткова плата або благодійні внески у фонди дитячих садків стягують з батьків на ремонт, нові меблі, миючі засоби, подарунки і т.д. Про це багато говорили батьки в ефірі. Михайло Гончаренко, відповідаючи на ці запитання, зазначив: “Вихователі не можуть займатися збиранням коштів. Відповідно до чинного законодавства, збиранням благодійних внесків можуть займатися лише благодійні організації. Батьки мають самі організуватися щодо цього, повинно бути відповідне рішення батьківського комітету або ради навчального закладу. Благодійні внески можуть надаватися і у грошовій формі, і у вигляді товарів, робіт чи послуг. У благодійній організації не можуть працювати безпосередньо працівники навчального закладу”.

Щодо благодійних внесків ситуація така. Батьки можуть матеріально підтримувати діяльність навчального закладу, проте лише на добровільній основі. Якщо цей благодійний збір намагаються нав’язати вам як обов’язковий, це порушення. У такому разі можна писати скарги і до районного управління освіти, і до Державної інспекції навчальних закладів. У крайньому разі звертатися до правоохоронних органів.

Також Михайло Гончаренко наголосив на тому, що "вимога сплачувати добровільні внески до таких благодійних фондів у обов’язковому порядку суперечить Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» і відповідному порядку отримання благодійної допомоги".

Цікавим було запитання чернігівки Інни щодо ідентифікаційних кодів, які вимагають у дитячих садочках Чернігова: "Навіщо адміністрація дитсадка вимагає у батьків ідентифікаційний номер на дитину? Чи мають батьки право відмовитися від цього?"

На що Михайло Гончаренко відповів: "Вимагати ідентифікаційні номери від батьків адміністрація дитсадків не має права, оскільки це персональні дані дитини. Ми про такі випадки навіть не чули. Надання ідентифікаційного коду дитини не передбачено жодним нормативно-правовим актом для дошкільного навчального закладу".

Довідка. У Чернігівській області за даними Головного управління статистики у 2012 році працювало 404 дитячі дошкільні навчальні заклади (ясла, ясла-садки, дитячі садки та навчально-виховні комплекси). Відвідували ці установи 29,2 тис. вихованців. У Чернігові наприкінці минулого року працювали 56 садочків, які відвідують 11 тисяч маленьких чернігівців.

За інформацією матеріалів газети “Урядовий кур’єр”

Останні новини Чернігівщини

У Носівській громаді шукають інвесторів для створення індустріального парку

У Носівській громаді шукають інвесторів для створення індустріального парку 08:48

Носівська міська рада працює над пошуком інвесторів, які дали поштовх до економічного розвитку території, створенню нових робочих місць, збільшили б надходження до бюджету.

Житель Чернігова розводить креветок у кабінеті колишнього заводу

Житель Чернігова розводить креветок у кабінеті колишнього заводу 08:40

Попит на рибу, морепродукти та продукти аквакультури в Україні зростає. Хоча купити мідії, кальмарів та креветки магазини здебільшого пропонують у замороженому чи приготованому до вживання вигляді.

Ніжинська міська рада виділить 2 млн гривень ТОВ «НіжинТеплоМережі» для розрахунку з АТ «Чернігівгазом»

Ніжинська міська рада виділить 2 млн гривень ТОВ «НіжинТеплоМережі» для розрахунку з АТ «Чернігівгазом» 08:31

21 жовтня у Ніжині відбулася позачергова сесія міської ради. Основним питанням стала ситуація, яка склалася з опаленням в місті та неможливістю ТОВ "НіжинТеплоИережі" розпочати опалювальний сезон для населення.

«Десна»-«Минай»: гра, яка не змінила місця в турнірній таблиці

«Десна»-«Минай»: гра, яка не змінила місця в турнірній таблиці 08:27

Після паузи, пов’язаної із матчами відбіркового етапу Чемпіонату Світу -2022, відновилися події в українському елітному дивізіоні.

На Чернігівщині спеціальні мобільні групи стежать за дотриманням карантинних заходів

На Чернігівщині спеціальні мобільні групи стежать за дотриманням карантинних заходів 08:22

Під час рейдових заходів 32 мобільні групи у складі поліцейських, співробітників Держпродспоживслужби та органів місцевого самоврядування слідкують за обов’язковим дотриманням громадянами всіх необхідних вимог карантину.