Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 7 листопада, 08:31:52

Прокуратурою м.Чернігова виявлені порушення в працевлаштуванні випускників

13.09.2013   09:10

Результатом прокурорської перевірки в одному з професійно-технічних навчальних закладів Чернігова стало виявлення численних порушень прав його випускників на працевлаштування.

Держава гарантує випускникам професійно-технічного навчального закладу, які навчались за державним замовленням, надання першого робочого місця за одержаною професією (ст..38 Закону України “Про професійно-технічну освіту”).

Перевірений навчальний заклад не вживав належних заходів для виконання цієї норми закону. Зокрема, тут не було укладено жодної багатосторонньої угоди для працевлаштування учнів, передбаченої Порядком працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів, підготовка яких проводиться за державним замовленням (затв. Постановою Кабінету міністрів України №784 від 27.08.2010р.).

Не належним чином було налагоджено і взаємодію з державною службою зайнятості. А саме, не формувався банк даних роботодавців-замовників освітніх послуг навчального закладу, не здійснювався моніторинг потреб ринку праці у таких робітничих кадрах, не надсилались до державних центрів зайнятості повідомлення про непрацевлаштованих випускників. При цьому і довідки про самостійне працевлаштування за встановленою формою, необхідні для реєстрації у центрах зайнятості в якості безробітних, адміністрацією навчального закладу учням теж не видавались.

Також у деяких випадках не відповідали дійсності дані навчального закладу про фактичне працевлаштування тих, хто завершив підготовку.

Як результат, 80 випускників 2013 року на даний час залишились не працевлаштованими. Серед них – і особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Цілий ряд випускників працевлаштовані не за тими спеціальностями, яким вони навчались за державні кошти, а як особи без кваліфікації: вантажниками, підсобниками, реалізаторами товарів.

Окремі випускники в навчальному закладі обліковуються як вже працюючі за направленнями – а фактично на роботу не приймались. Деякі були прийняті – і звільнені звідти за один-два місяці, але навчальний заклад цього вже не відслідковував.

Виявлені порушення призводять не тільки до ущемлення прав випускників, але й до необ’єктивності при формуванні обсягів державного замовлення на підготовку робітничих кадрів.

Прокуратурою м.Чернігова на ім’я директора даного професійно-технічного навчального закладу направлене подання з вимогою виправити виявлені порушення і вирішити питання про притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності.
 

Останні новини Чернігівщини

На Коропщині поліцейські виявили двох водіїв, які керували транспортними засобами у стані алкогольного спʼяніння 17:21

Під час патрулювання на території Коропської громади правоохоронці виявили двох водіїв, які кермували в стані алкогольного сп’яніння.

У Чернігові відкрили виставку на честь загиблих працівників культури області 16:39

Від сьогодні в Обласному історичному музеї ім. Василя Тарновського експонується виставка, присвячена пам’яті працівників культури, які загинули в російсько-українській війні.

Зливав нечистоти в яр: на Чернігівщині викрили факт забруднення земель 16:17

Поліція Новгород-Сіверщини розслідує факт забруднення землі відходами

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини