Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 травня, 12:00:54

Правозахисники: Укрзалізниця позбавляється соціально значущих маршрутів поїздів

07.12.2011   14:30Агенцiя

Правозахисники звернулися до керівництва держави і АМКУ щодо значного скорочення маршрутів пасажирських поїздів і вимагають перегляду цього рішення, повідомили в Українській Гельсінській спілці з прав людини.

У своєму зверненні автори зазначають, що пересування країною - "це не примха громадян, а часто об'єктивна потреба в пересуванні до роботи, збереженні сімейних і соціальних відносин".

"Це також необхідно для доступу до певних державних послуг, зокрема, звернення до суду, лікарні або інших органів влади тощо. Зважаючи на це, держава повинна забезпечити сполучення не тільки зі столицею, а також з обласними центрами, міжобласними містами і на приміському сполученні", - йдеться в повідомленні.

При цьому правозахисники звертають увагу на той факт, що значна частина людей мають мінімальні або незначні доходи, що не дозволяють їм використовувати дорогі види транспорту.

"Тобто, розвиток транспортної інфраструктури має враховувати реальний рівень доходів більшості і рівень бідності в країні. Досить дивним виглядає, коли переїзд до Києва і назад коштує більш як половину мінімальної зарплати", - пояснюється в повідомленні.

При цьому правозахисники констатують, що тенденція скорочення маршрутів на залізничному транспорті без надання чіткої альтернативи пересування є небезпечним кроком, який обмежує контакти між регіонами, розвиток туризму та погіршує транспортну інфраструктуру України.

"Скорочення маршрутів призведе до порушення соціально-економічних прав тисяч людей. У результаті такого скорочення позбутися гарантованої роботи можуть сотні працівників залізниці", - повідомили в Українській Гельсінській спілці з прав людини.

Так, наводять дані правозахисники, за оцінкою профспілок Укрзалізниці, скорочення пасажирського руху в масштабах країни позбавить роботи мінімум 25 тис. осіб з 80 тис. працюючих.

"Українська гельсінська спілка з прав людини вважає, що такий крок Укрзалізниці є зловживанням монопольним становищем та спробою перешкоджати в реалізації громадянами права на свободу пересування", - йдеться в повідомленні.

На початку листопада повідомлялося, що державна адміністрація залізничного транспорту Укрзалізниця має намір скасувати курсування 23 поїздів до кінця 2011 року.

У розпорядженні ЗМІ опинився список поїздів, які будуть скасовані. Зокрема, з 1 листопада перестануть курсувати потяги Сімферополь-Чернігів, Хмельницький-Київ. З 8 листопада будуть скасовані маршрути Знам'янка-Шевченко-Москва, Львів-Адлер, Львів-Вроцлав, Маріуполь-Львів, Маріуполь-Липецьк. Протягом листопада також перестануть діяти маршрути Київ-Астана, Харків-Уфа, Харків-Липецьк, Харків-Калінінград, Харків-Мурманськ.

В Укрзалізниці роз'яснили мотиви, якими керувалися при ухваленні рішення про скасування курсування деяких поїздів.

Як повідомили в держкомпанії, маршрути були проаналізовані на предмет визначення попиту, економічної доцільності та технічних можливостей здійснення пасажирського руху. На підставі даних, отриманих з використанням автоматизованої системи аналізу пасажиропотоку, Укразалізніця вирішила переглянути розклад руху на деяких напрямках.

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:38

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Аудитори виявили порушень на суму 854,2 тис. грн в Управлінні освіти, сім’ї, молоді та спорту Сновської міськради

Аудитори виявили порушень на суму 854,2 тис. грн в Управлінні освіти, сім’ї, молоді та спорту Сновської міськради 10:18

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Сновської міської ради за період з 01.01.2017 по 31.12.2019 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 854,2 тис. грн.

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Городнянського району Дениса Камка

Андрій Прокопенко офіційно представив очільника Городнянського району Дениса Камка 10:08

27 травня голова Чернігівської державної обласної адміністрації Андрій Прокопенко представив колективу Городнянської районної державної адміністрації нового керівника – Дениса Камка.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:54

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 27 травня до 8:00 28 травня 2020 року.