Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 жовтня, 10:32:32

Підготовка навчальних закладів до нового навчального року – на контролі обласної влади

16.08.2013   18:30

Розвиток освіти і надання якісних освітніх послуг – один з основних напрямків роботи Президента України Віктора Януковича. На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко під час ознайомлення зі станом підготовки освітніх закладів до нового навчального року у Менському та Щорському районах області.

“Для обласної влади одне з найголовніших питань – це якість освітніх послуг, які ми надаємо нашим дітям.

Глава держави ставить завдання: усі діти, незалежно від місця проживання, повинні мати рівний доступ до освіти і отримувати ті знання, які їм забезпечать подальший успіх на життєвому шляху. Тобто для продовження навчання кожна дитина повинна отримати кваліфіковану середню освіту незалежно від того, чи у селі вона живе, чи у великому місті”, – підкреслив очільник області.

Березнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Менського району І-ІІ ступенів, яку відвідав Володимир Хоменко, функціонує з 1961 року.

У школі-інтернаті навчається та виховується 102 дитини з особливими освітніми потребами, з них 16 – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, 40 – діти-інваліди.

Педагогічний колектив працює над проблемою “Модернізація освітньої діяльності школи-інтернату шляхом особистісно орієнтованого навчання і виховання, застосування інформаційних технологій та реалізації принципу корекційної спрямованості навчально-виховного процесу. Проведення лікувально-профілактичних заходів, впровадження здоров’язберігаючих технологій відповідно до критеріїв шкільної програми “Школа сприяння здоров’ю”.

Відповідно до проблеми корекційно-реабілітаційний процес будується на принципі індивідуального та диференційованого підходу до кожної дитини, із урахуванням її індивідуальних особливостей та освітніх потреб. Для розвитку здібностей вихованців, їх соціалізації організовано роботу 12 гуртків, створено умови для зміцнення здоров’я та корекції вад розвитку дітей.

Покращується матеріально-технічна база школи-інтернату, умови навчання та проживання дітей. Обладнано 9 навчальних кабінетів, 4 класні кімнати, бібліотеку, столярну, слюсарну, швейні майстерні, актову та спортивну зали, медичний кабінет, їдальню, гуртожитки, банно-пральний комплекс.

З метою поліпшення побутових умов дітей, матеріальної бази школи-інтернату залучаються кошти благодійних фондів та організацій. Зокрема, протягом 2012-2013 навчального року за кошти спонсорів встановлено теплицю, модернізовано 2 швейні майстерні (забезпечено сучасними електричними швейними машинами), підготовлено приміщення для здійснення допрофесійної підготовки вихованців за робітничою спеціальністю “маляр, штукатур, лицювальник”, облаштовано географічний майданчик.

Відповідно до перспективної мережі контингент учнів Кучинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Щорського району у 2013-2014 навчальному році становитиме 113 осіб, у 2014-2015 році – 111 осіб.

Улітку 2013 року на базі Кучинівської ЗОШ І-ІІІ ст. працював пришкільний табір з денним перебуванням дітей “Райдуга”, в якому відпочивало 45 дітей.

В осінньо-зимовий період теплопостачання здійснюється від модульної котельні, яку встановлено у 2011 році.

Відповідно до проекту ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду” в 2010 році в закладі проведено заміну віконних блоків.

Влітку 2013 року проведено поточний ремонт навчальних приміщень, відремонтовано шкільні ганки, пофарбовано огорожу навколо школи.

Завершуються роботи по улаштуванню внутрішніх санвузлів.

“Виконуючи поставлені завдання, обласна влада робить все для того, щоб умови, в яких навчаються діти, і рівень викладання в школах був досить високим і забезпечував ті вимоги, яки зараз ставляться керівництвом держави”, – зазначив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко.
 

Останні новини Чернігівщини

Платники Чернігівщини сплатили протягом 9 місяців  майже 14,6 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

Платники Чернігівщини сплатили протягом 9 місяців майже 14,6 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 10:29

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівської області протягом січня-вересня 2021 року сплачено понад 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 2 млрд грн більше надходжень відповідного періоду 2020 року.

 Бюджет, соціальні й майнові питання та присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області» – серед ключових рішень шостої сесії

Бюджет, соціальні й майнові питання та присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області» – серед ключових рішень шостої сесії 10:28

22 жовтня, відбулося пленарне засідання шостої сесії обласної ради восьмого скликання, яке провела голова обласної ради Олена Дмитренко разом із своїм першим заступником Ніною Лемеш та заступником Дмитром Блаушем. У роботі сесії вперше взяв участь голова ОДА В'ячеслав Чаус.

Після красивих комбінацій. Десна та Олександрія по разу забили одна одній

Після красивих комбінацій. Десна та Олександрія по разу забили одна одній 09:56

Матч між сусідами по турнірній таблиці закінчився очікуваною нічиєю. Чесно кажучи, в матчі між командами, що знаходяться біля єврокубкової зони, не очікувалося суперкрасивого футболу.

Чернігівський поліцейські посів призове місце на Чемпіонаті НПУ з багатоборства кінологів

Чернігівський поліцейські посів призове місце на Чемпіонаті НПУ з багатоборства кінологів 09:50

Поліцейський кінолог Дмитро Страдомський разом зі службовим собакою Вуком посіли друге місце у номінації «Затримання умовного порушника» на змаганнях з багатоборства поліцейських кінологів з усіх регіонів України.

Чернігівські рятувальники завітали до дошкільнят

Чернігівські рятувальники завітали до дошкільнят 09:41

22 жовтня в Чернігові до дошкільного навчального закладу №56 «Сонечко» завітали співробітники групи рятувальних робіт Аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області.