Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 жовтня, 19:42:24

У Чернігові журналістів навчать боротися з корупцією в сфері державних закупівель

22.07.2013   15:32Агенцiя

Про реалізацію даного проекту розповів експерт ГО «Бюро аналізу політики» Микола Чернотицький на прес-конференції в дискусійному клубі «Експертна думка».

Сам проект полягає в дослідженні випадків порушень в діях місцевих органів влади та проведенні серії тренінгів для журналістів та громадських діячів на території північно-східної України (Сумська, Харківська, Полтавська, Донецька та Чернігівська області). Основною метою цих заходів є мінімізація корупції у процесі державних закупівель товарів, робіт і послуг шляхом формування експертного співтовариства, здатного здійснювати якісний аналіз державних закупівель в регіонах проекту, інформувати про ситуацію громадянське суспільство і правоохоронні органи.

Як повідомив Микола Чернотицький, в минулому році подібні тренінги вже проходили в ряді областей України і зрушення в сфері гласності держзакупівель в цих регіонах показують ефективність даної програми.

Тренінг в м. Чернігові відбудеться 25-26 серпня, про місце проведення буде повідомлено додатково.

Сам тренінг буде полягати в аналізі місцевого бюджету та річних планів закупівель, Законів України «Про доступ до публічної інформації» та «Про здійснення державних закупівель» (тренери розглянуть їх суть та пояснять особливості використання). Загалом експерти навчать розумітися в сфері бюджетної політики та впливати на неї.

Після навчання, організатори проекту разом з учасниками зроблять моніторинг вибраних державних закупівель установ і організацій Чернігівської області.

Дискусійний клуб "Експертна думка"

Останні новини Чернігівщини

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз 19:11

У проблемному питанні щодо закупівлі газу для бюджетних закладів, які мають газові котельні і тому тепер мають придбати його самостійно, відбулися деякі процедурні зрушення. Про них повідомив заступник чернігівського міського голови Віктор Геращенко сьогодні, 18 жовтня, на зустрічі керівництва міста з делегацією батьків вихованців дитсадка №66.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19 19:03

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 жовтня в області зафіксовано 126 нових випадків COVID-19.

Прокуратура повернула державі землі історико-культурного значення 16:06

Рішенням Козелецького районного суду Чернігівської області задоволено позов обласної прокуратури в інтересах Чернігівської обласної державної адміністрації до приватних осіб та ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про визнання недійсними наказів, свідоцтва про право власності та договору купівлі-продажу.

  Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору

Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору 16:04

Проведення рятувальниками Чернігівщини профілактичних відпрацювань житлового сектору є одним із методів боротьби з пожежами.

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 15:53

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 жовтня в області щеплено 377 016 осіб (46,3% від загальної кількості населення).