Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 травня, 13:22:50

Представники організацій інвалідів вчились реалізовувати свої права за допомогою Конвенції ООН

11.07.2013   08:38Агенцiя

Представники інвалідських організацій Чернігівщини підвищили рівень обізнаності про свої права і можливості на тренінгу «Просування Конвенції про права інвалідів через моніторинг та кампанії адвокасі», що відбувся 10 липня 2013 року в Навчально-методичному центрі профспілок Чернігівської області.

У привітальному слові  до учасників тренінгу Олександр  Підгорний, керівник Чернігівського Центру Прав Людини, закликав вивчати міжнародні та українські документи, які визначають права людей з обмеженими можливостями, знати свої права і використовувати ці знання для вирішення проблем в повсякденному житті. Ратифікуючи Конвенцію ООН про права інвалідів, держава Україна взяла зобов’язання вживати належних заходів для забезпечення інвалідам доступу нарівні з іншими до фізичного оточення, до транспорту, до інформації та зв'язку, зокрема, інформаційно-комунікаційних технологій і систем,  а також до інших об'єктів і послуг, відкритих або таких, що надаються населенню, як у  міських,  так і в сільських районах (п.1 ст.9 Конвенції).

В першій частині тренінгу Надія Лозбень, керівник організації  інвалідів «Логос», ознайомила присутніх з основними статтями Конвенції, прокоментувавши найбільш актуальні. Розповідь супроводжувалась показом слайдів з позитивними та негативними прикладами з життя людей з обмеженими можливостями в різних країнах, що спонукало учасників до обговорення реалій їх повсякдення.

В ході навчання з планування, організації та проведення адвокасі компаній Віктор Мозговий, керівник організації інвалідів «Конкордія», допоміг учасникам тренінгу сформулювати ряд нагальних проблем та навчив, як знаходити шляхи їх вирішення. Питання, що обговорювались, досить різноманітні: від сумнозвісних пандусів, більшість з яких не є придатними для використання інвалідами-візочниками, до можливих шляхів впровадження інклюзивної освіти дітей-аутистів.

Захід організовано громадською організацією «Чернігівський Центр Прав Людини» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Наталія Максименко
Чернігівський Центр Прав Людини

Останні новини Чернігівщини

Прилуцький район: під час ліквідації пожежі житлового будинку врятовано дві людини

Прилуцький район: під час ліквідації пожежі житлового будинку врятовано дві людини 10:54

26 травня о 23:53 до Служби порятунку "101" у Прилуцькому районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с.Онищенків, що за 12 км від райцентру.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:45

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк

Очільник Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко офіційно представив голову Ріпкинської РДА Людмилу Позняк 10:11

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко 26 травня представив активу Ріпкинського району нову очільницю Ріпкинської райдержадміністрації – Людмилу Позняк.