Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 02:32:11

Перший археологічний польовий семінар “Історична реконструкція – стародавній Ніжин”

25.06.2013   07:39Агенцiя

Перший археологічний семінар розпочав свою роботу, щоб з’ясувати дату заснування Ніжина

Щоб встановити більш-менш точну дату та місце заснування нашого міста – в стінах НДУ ім. М. Гоголя зібрались всі ті, хто досліджує та цікавиться історією створення Ніжина.

Це викладачі та науковці Чернігівського педагогічного університету, інституту археології НАН України, Ніжинського державного університету, Центру пам’яткознавства НАН України та УТОПІК, Чернігівського обласного історичного музею та Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

Майже рік тому на території Ніжина в районі Комуни археологам вдалось знайти й розкопати оборонний рів. Це справжній “ключик” до розгадки дати заснування міста. Та встановити вік самої знахідки поки що не можуть. Тому й зібрали всіх фахівців-ніжинознавців, щоб разом “пролити” світло на дату заснування міста.

Кожен науковець вивчав та досліджував лише частину історії нашого міста. Тож поки що жоден з них не може назвати дату, коли тут зародились найперші поселення. “Головне завдання семінару – скласти в єдину картину всі ті знання та напрацювання всіх дослідників стародавнього Ніжина, бо найбільшою метою для місцевих археологів – встановити більш-менш точну дату заснування міста”, – каже доцент кафедри всесвітньої історії НДУ Іван Кедун.

Після “теоретичної частини” про історію міста науковці приступлять до практичної – відвідають минулорічну знахідку на Комуні. Й спробують знайти чи помітити в тому оборонному рові щось нове.

Але, щоб приблизно вказати на вік стародавньої “конструкції”, пояснює Іван Станіславович, треба знайти на її“дні” кераміку. А для цього необхідно дуже багато часу та зусиль. Та всі дослідники стародавнього й літописного Ніжина впевнені, що одного разу їм таки вдасться додати до вже відомих подій на сторінках історії ще одну дату – дату заснування Ніжина.

http://www.uezd.com.ua/page/pershij-arxeologichnij-seminar-rozpochav-svoyu-robotu-shhob-zyasuvati-datu-zasnuvannya-nizhina.html

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини