Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 липня, 09:41:39

Перший археологічний польовий семінар “Історична реконструкція – стародавній Ніжин”

25.06.2013   07:39Агенцiя

Перший археологічний семінар розпочав свою роботу, щоб з’ясувати дату заснування Ніжина

Щоб встановити більш-менш точну дату та місце заснування нашого міста – в стінах НДУ ім. М. Гоголя зібрались всі ті, хто досліджує та цікавиться історією створення Ніжина.

Це викладачі та науковці Чернігівського педагогічного університету, інституту археології НАН України, Ніжинського державного університету, Центру пам’яткознавства НАН України та УТОПІК, Чернігівського обласного історичного музею та Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

Майже рік тому на території Ніжина в районі Комуни археологам вдалось знайти й розкопати оборонний рів. Це справжній “ключик” до розгадки дати заснування міста. Та встановити вік самої знахідки поки що не можуть. Тому й зібрали всіх фахівців-ніжинознавців, щоб разом “пролити” світло на дату заснування міста.

Кожен науковець вивчав та досліджував лише частину історії нашого міста. Тож поки що жоден з них не може назвати дату, коли тут зародились найперші поселення. “Головне завдання семінару – скласти в єдину картину всі ті знання та напрацювання всіх дослідників стародавнього Ніжина, бо найбільшою метою для місцевих археологів – встановити більш-менш точну дату заснування міста”, – каже доцент кафедри всесвітньої історії НДУ Іван Кедун.

Після “теоретичної частини” про історію міста науковці приступлять до практичної – відвідають минулорічну знахідку на Комуні. Й спробують знайти чи помітити в тому оборонному рові щось нове.

Але, щоб приблизно вказати на вік стародавньої “конструкції”, пояснює Іван Станіславович, треба знайти на її“дні” кераміку. А для цього необхідно дуже багато часу та зусиль. Та всі дослідники стародавнього й літописного Ніжина впевнені, що одного разу їм таки вдасться додати до вже відомих подій на сторінках історії ще одну дату – дату заснування Ніжина.

http://www.uezd.com.ua/page/pershij-arxeologichnij-seminar-rozpochav-svoyu-robotu-shhob-zyasuvati-datu-zasnuvannya-nizhina.html

Останні новини Чернігівщини

Канікули з користю». Підлітків з Чернігівщини запрошують на безкоштовний онлайн-курс англійської мови

Канікули з користю». Підлітків з Чернігівщини запрошують на безкоштовний онлайн-курс англійської мови 08:59

Для підлітків з Чернігівщини запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови. Англійську тут можна вивчати «з нуля», а по завершенню навчання студенти отримають сертифікат, що підтверджує рівень володіння мовою.

Які є державні житлові програми для ветеранів та їхніх родин 08:56

Наразі кожна з областей реалізовує власні довгострокові програми з надання доступності житла для ветеранів та їхніх родин.

ДЕНЬ 877 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 877 RUSSIAN AGRESSION

ДЕНЬ 877 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 877 RUSSIAN AGRESSION 08:35

19 липня відзначають Міжнародний день ретейнерів, День нових друзів.

На Чернігівщині потонув молодий чоловік 16:59

Про це повідомили у ГУ ДСНС у Чернігівській області.

Соціальний захист ВПО на Ніжинщині: програми підтримки та допомога благодійників 16:36

На території Ніжинського району (включно з райцентром) на обліку в єдиній інформаційній базі даних про ВПО перебуває понад 12,8 тисячі осіб. Найбільше з Чернігівської (близько 4 тисяч) та Київської (понад 4,5 тисячі), решта – з Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Херсонської областей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини